İnanılmaz mücadele
SPOR // 13 Eylül 2021 Pazartesi 00:30

Teknik Direktörü Altıparmak, adapte olamayan isimlerin varlığından söz etti, üç puan, mücadele ve bol pozisyondan mutlu olduğunu söyledi

İnanılmaz mücadele
ADAPTE OLAMAYANLAR VAR
Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, Keçiörengücü maçının ardından yaptığı açıklamada, sahadaki mücadeleden mutlu olduğıunu söyledi. Altıparmak, "Oyunun geneline baktığımız zaman rakibin sahasına oyunu yıkmaya çalışan, önde oynamaya çalışan, bunu maçın belli bölümlerinde çok iyi yaptık. Bazı bölümlerinde iyi uygulayamadık ama bugün müthiş bir mücadele vardı. Takım birlikteliği iyiydi. Bugün oyun olarak belki oyuna adapte olamayan oyuncularımız vardı ama takım olarak bunun üstesinden gelmeyi başardık. Bizim için en önemli şeylerden birisi buydu. Bazen böyle 2-3 kişi takımı sırtlaması gerekiyor. Bugün baştan böyle bir maç oldu. Bütün oyuncularımı kutluyorum. İnanılmaz mücadele ettiler” dedi.

TOMANE VE HASAN ÖNEMLİ
Maçın genelinde çok pozisyona girdiklerini ifade eden Altıparmak, "Özellikle Tomane’nin gol atması, 3-4 tane pozisyona girip çok iyi oynaması, Hasan’ın gol atması bizim için çok anlamlıydı. İç sahada oynadığımız oyunlarda taraftarlarımıza da teşekkür ediyoruz. Bize inanılmaz bir coşku kattılar. Oyuncularım da oyunun çoğu bölümünde o coşkuya oynadıkları futbolla cevap vermeye çalıştılar. Özellikle maçın ikinci yarısını neredeyse yine tek kaleye çevirdik. Rakibin kontra ataklarla geleceğini biliyorduk. Oyunun genelini özellikle kanatlardan oynayarak iyi oynadığımızı düşünüyorum. Hak ettiğimiz ve istediğimiz bir galibiyeti aldık" diye konuştu.