Guido şampiyonluk için geldi
SPOR // 16 Ağustos 2019 Cuma 22:24

Samsunspor'un yeni transferi Guido Koçer, "Ben buraya şampiyonluk için geldim. Burada tek oyuncunun performansı değil, tüm takımın performansı önemli" dedi

Guido şampiyonluk için geldi

Takımdaki ortamı ve Samsunspor’u değerlendiren yeni transfer Guido Koçer, “Erzurum kampında çok yoğun çalışıyoruz ve devamını getirmek istiyoruz. Burada 3 hazırlık maçı yapacağız. Genelde bir oyuncu bir  takıma transfer olduğunda ilk başlarda sıkıntı yaşar ama buraya geldiğimde çok farklı oldu. Kendimi iyi hissettim. Arkadaşlar hemen beni yanına çağırdı. Takımda da Almanca bilen çok olduğu için alışmam kolay oldu” dedi.

Taraftarın karşısına çıkmak için sabırsızlandığını belirten Guido Koçer, “Samsun çok güzel. Samsunspor ayrı güzel. Taraftarlar da çok iyiler. Yeni oyuncular kendini ispatlamaya çalışıyor. İkili mücadele takımda var. Bizde elimizden geleni yapacağız ve kararı hocamız verecek. Rakip olarak Samsunspor deplasmanına geldiğim zaman müthiş taraftarları vardı. Şimdi de o taraftarlar için oynayacağım. İlk maçı sabırsızlıkla bekliyorum. Yılport Samsunspor formasıyla ilk defa seyircilerimizin önüne çıkacağım ve çok heyecanlıyım” ifadelerini kullandı.


Şampiyonluk yaşamak için Samsun’a geldiğini ifade eden Guido Koçer şunları söyledi:

“Her zaman ilk maçlar deplasman da olsa evde de olsa zor olur. Gümüşhane’ye gideceğiz ve 3 puanımızı alacağız. Ben buraya şampiyonluk için geldim. Burada tek oyuncunun performansı değil, tüm takımın performansı önemli. Tabi ki kendim içinde hedeflerim var. Takım için ne kadar gol ve asist yapabilirsem o kadar benim için iyi olur. Ben hocayla önceden çalıştım. Benim buraya gelmemdeki en büyük etken oydu. Bizi daha yukarılara getirecektir.”