Genk ekibi Samsunspor’da
SPOR // 21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:57

Futbol Akademisi İşbirliği Protokolü kapsamında, Genk'in 3 antrenörü Samsun'a gelerek Yılport Samsunspor'un U-14 ve U-16 antrenmanlarını takip etti.

Genk ekibi Samsunspor’da

Belçika 1. Lig ekiplerinden ve 2018-2019 sezonu şampiyonu KRC Genk ile yapılan eğitim protokolü doğrultusunda Samsunspor kulübüne gelen; KRC Genk Akademi Sportif Direktörü Koen Daerden, KRC Genk eski Teknik Direktörü – Scout Jos Daerden ve Thibaut Courtois ile Simon Mignolet, gibi dünyaca ünlü kalecileri keşfeden ve yetiştiren Akademi Kaleci Antrenörü – Altyapı Scout ekibinden Poll Peters, 5 gün boyunca antrenmanlarımızı takip ederek gözlemlerde bulunacak.

Bugünkü program doğrultusunda altyapı tesislerinin fiziki şartları, takımların antrenman planları ve akademi gruplarının mevcut durumları hakkında yapılan sunumları inceleyen ve elit ligde mücadele eden U17 takımının antrenmanını takip eden KRC Genk antrenörleri, bu bilgiler ışığında bir rapor hazırlayarak Kırkmızı-Beyazlı kulübe sunacaklar. Ayrıca Belçikalı antrenörler, KRC Genk kulübünün yapısı ve akademi işleyişi ile ilgili de sunum yapacak.