Bu Samsun'un tadı yok
SPOR // 13 Eylül 2020 Pazar 21:40
Bu Samsun'un tadı yok

Tabiki lig uzun bir maraton; 34 maç oynanacak toplamda… ve bu lige en zor deplasmanlardan birinde başlayacaksan, öncelikle kaybetmeyeceksin… Buna da tamam….

Ama son on dakikada golcünü kenara alıp, maçı 0-0’a bağlayacaksan televizyon başında seni bekleyen binlerce Samsunspor taraftarına ayıp olur.

Sezon başladı ve takımda golcü diye güvenebileceğimiz kimse yok. Burak Çalık gole en yakın isim ama yine çizgiye hapis. Ahmethan Köse, 2 Lig’de zor şans buldu, kaç maç oynadı kaç gol attı. Sezona Ahmethan’la başlayıp, kovduğun adamın yerine yenisini koyamıyorsun, yabancı transferini lige yetiştiremiyorsun.

İlk yarı bir kaç cılız pozisyon ve ikinci yarıda  Nurullah’ın kurtarışları… Daha maçın başında belliydi zaten Samsunspor’un sahaya beraberlik için çıktığı… Kanatlar durağan, orta alandaki üç ismin hepsi, golü değil, rakibi kovalamanın derdinde. Yani aldıkları emir açık, rakibe top yaptırmayın. Kazanınca Plumain ve Burak’ın önüne atın. Yok o bu ligde değil, alt ligde kaldı. Saviçeviç de gelse, Plumain de gelse, Gyasi de gelse; Gökhan ve Kubilay sazı ellerine almazsa, orta alanda topa sahip olup adam eksilterek hücum etmedikçe, kanatlardan dikine ataklar yapmadıkça ve oyuna hakim olmadıkça bu lig istediğimiz gibi bitmez.

Yabancı oyuncuların acilen takıma uyumlarının sağlanması, genç Türk oyuncuların takıma her an girebileceklerine inandırılmaları, teknik adamımızın kaybetmemektense kazanmayı düşünmesi,

ayrıca bu takıma sürekli golü arayan, pozisyonu bulunca da affetmeyen bir değil, iki golcü gerekiyor.

KuzeyHaber