Geleneksel takıların vazgeçilmezi: Altın Kelepçe
EKONOMİ // 23 Nisan 2021 Cuma 23:39
Geleneksel takıların vazgeçilmezi: Altın Kelepçe

Günümüzde aksesuar ve özel anlamlar taşıyan takılardan birisi de altın kelepçedir. Dünya tarihinde ilk olarak süslü kelepçe işçiliği Miken ve Girit gibi toplumlarda görülürdü. Antik Yunan toplumlarında ise aksesuardan ziyade insanlar arasında bulunan sınıf farkını ortaya koymak için kullanılan bir aksesuardı.

Günümüzde ise hanımlar ve beyler tarafından sıklıkla tercih edilen altın kelepçe modelleri, kimi zaman yatırım, kimi zaman sevdiklerinize verebileceğiniz bir hediye, kimi zaman ise altın bilezik, altın kolye gibi aksesuarlarınızın ve şıklığınızın tamamlayıcısı bir parça olarak karşımıza çıkıyor.

Altın Kelepçe Modelleri
Altın Kelepçe Modelleri

Eski çağlardan bu yana kullanılan kelepçeler yıllar içinde çeşitli kültürlere ve adetlere göre birden çok çeşide ayrılsa da genel hatları itibari ile son moda haline gelen ve en avantajlı kelepçe modellerini Trabzon hasır kelepçeler, altın kelepçeler ve pırlanta kelepçeler olarak üç başlığa ayırabiliriz.

Genellikle Trabzon hasır setler ile birlikte alınan ve aksesuar için harika bir seçim olmasının yanı sıra yatırım içinde ideal olan Trabzon hasır kelepçe modelidir diyebiliriz. Evlilik tekliflerinin, sözlerin, sevdiklerinize hediye alternatiflerinin ve altın kelepçe, kolye gibi takılarla kombinin vazgeçilmezi olan modeller ise altın kelepçe çeşitleri ve pırlanta kelepçelerdir. Bu ürünlere Elizi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Altın Kelepçede Ölçü Alma Rehberi
Altın Kelepçede Ölçü Alma Rehberi

Kelepçe ölçünüzü bilmiyorsanız bir ip yardımı ile ölçtüğünüz kullanmakta olduğunuz bir kelepçe sayesinde çevresini mili metre cinsinden öğreniniz. Ardından bulduğunuz mili metre ölçüsünü elizi.com.tr sitemizde bulunan tablodan bakarak kelepçe ölçünüzü öğrenebilirsiniz.

Bir diğer metot olarak yüzüğü kullanmak istediğiniz parmağınızın ölçüsünü bir ip yardımı ile ölçerek bu uzunluğun mili metre olarak karşılığını öğrenebilir ve sitemizde bulunan çap kısmından kelepçe ölçünüzü öğrenebilirsiniz. www.elizi.com.tr sitemizde bulunan ölçü alma rehberinden yardım alarak onlarca model arasından beğendiğiniz modeli güvenle satın alabilirsiniz. Ayrıca altın bileklik, altın kolye, altın bilezik, altın küpe gibi diğer kategorilerimize de Elizi sitemizden göz atabilirsiniz.