limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Canikli kadınlar söz sahibi
EKONOMİ // 8 Kasım 2023 Çarşamba 21:03 // Güncelleme: 8 Kasım 2023 Çarşamba 21:03
Canikli kadınlar söz sahibi

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın kadınların mesleki istihdamına yönelik ilçede hayata geçirdiği projeler göz doldurmaya devam ediyor. İlçedeki kadınların mesleki istihdamına yönelik sertifikalı mesleki eğitimlerin yoğun bir şekilde sürdüğünü ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, 4.5 yılda 3 bin 730 kadına sertifikalı mesleki eğitim verdiklerini belirtti.

İlçedeki kadınların Canik Belediyesi Hanım Konakları, Canik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (CAMEK) ve Genç İş Kadını İstihdamı Projesi mesleki eğitimlerine büyük bir ilgiyle katıldığını vurgulayan Başkan İbrahim Sandıkçı, “Hanım kardeşlerimiz üretimde söz sahibi oluyor” dedi.

Canik’te düzenledikleri mesleki eğitimler sonucunda meslek sahibi olan kadınların farklı sektörlerde nitelikli personel olarak istihdam imkânı bulduğunu belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren nitelikli personel yetiştirmeye ve mesleki istihdama katkı sunmaya yönelik çalışmalarımızı gayretle sürdürüyoruz. İlçemizde sertifikalı mesleki eğitimlerle buluşturduğumuz hanım kardeşlerimiz, nitelikli personel olarak farklı sektörlerde iş hayatına başlıyor, kendine ait işletmeler kuruyor ve üretimde söz sahibi oluyor.

Hanım kardeşlerimiz, CAMEK’te, Hanım Konaklarımızda yer alan atölyelerimizde, Genç İş Kadını İstihdamı Projemiz ve mesleki istihdama yönelik seçkin projelerimizde, uygulamalı bir şekilde mesleki eğitim alırken, iş yerlerindeki çalışma ortamını ve kullanılan makineleri deneyimliyor, üretimin tüm süreçlerini uygulamalı ve teorik olarak öğreniyor. 4.5 yılda 3 bin 730 hanım kardeşimize sertifikalı mesleki eğitim verdik. İlçemize kazandırdığımız projelerimizle hanım kardeşlerimizi mesleki eğitimlerle buluşturmaya ve istihdama katkı sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.