bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Büyükşehir'de zamlar belli oldu
EKONOMİ // 29 Eylül 2022 Perşembe 08:31 // Güncelleme: 29 Eylül 2022 Perşembe 08:31
Büyükşehir'de zamlar belli oldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerin maaş zammı belli oldu. Başkan Mustafa Demir, en düşük işçi maaşının 8 bin 100 TL olduğunu açıkladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-iş Sendikası arasında 2022 yılı toplu sözleşmesi imzalandı. Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da yapılan toplu-iş sözleşmesi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Belediye- İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve belediye işçilerinin katılımıyla gerçekleşti.


ÇALIŞANLARIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEDİK

Yeni dönemin zam oranını Başkan Mustafa Demir açıkladı. 8 bin 100 liranın altında maaş alan bir personel kalmayacağını dile getiren Başkan Demir, “Asgari ücretin çok üzerinde bir rakam. Çalışanlarımızın hiçbirini enflasyona, fiyat artışlarına ezdirmedik. Bir iki ay süren anlaşma sürecimiz oldu. Bu sürede de çalışanlarımızda beklenti oluştu. Ama çok şükür bunu neticeye kavuşturduk” diyerek, “Hemen gerekli planlamaları yapıp ödemelere de başlayacağız. Bizim başkan olduğumuz dönemde de olmadığımız dönemde de işlerlik kazanacak bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Çalışanlarımızı, belediyenin ürettiği katma değerden istifade edecek hale getirecek sistem için çalışıyoruz. Bunu da kalıcı hale getiriyoruz” dedi.