limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Tüm ülkeye nasıl yayıldı?
BÖLGE // 30 Mart 2020 Pazartesi 13:37 // Güncelleme: 30 Mart 2020 Pazartesi 13:37

Coronavirüs salgınının tüm ülkeye nasıl bu kadar çabuk yayıldığını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı. Hangi illerde karantina var?

Tüm ülkeye nasıl yayıldı?
Coronavirüs salgınının tüm ülkeye nasıl bu kadar çabuk yayıldığını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı. Türkiye'de salgının merkezi durumundaki İstanbul'dan anadoluya seyahatlerin salgını tüm ülke çapınayaydığı belirtildi. 

İşişleri Bakını Süleyman Soylu, "koronavirüs salgınının Türkiye'de yayılmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Başlangıçta yurt dışından gelenler tehlike oluşturuyordu. Devamında İstanbul'dan taşraya gidenler virüsü yaymaya başladı" ifadelerini kullandı.

Ayrıca koronavirüs tedbirleri kapsamında, bazı köy, belde ve mahallelerinde karantina uygulanan illerin arasına, Rize, Van, Yozgat, Malatya, Tunceli, Artvin, Gümüşhane, Kütahya, Çankırı, Sivas, Giresun ve Çanakkale'nin ardından Çorum da eklendi.