Hayatımız Bu
Yazarlar // 19 Mart 2016 Cumartesi 00:00

Yavuz BAŞAR

Hayatımızı şekillendiren; yaptığımız veya yapmadığımız seçimler aslında... Kimilerini düşünerek, planlayarak, bilinçli olarak yapıyoruz. Ancak, hayatın içinde farkında olmadan yaptığımız binlerce küçük seçim var.

Son saniyede yetişip bindiğin otobüse binerken hayatının son seçimini de yapmış olabilirsin mesela.. İlla bu boyuta varmış olmasa da, farkında olmadan yaptığımız küçük seçimler, hayatımızın akışında büyük değişimlere neden olabiliyor.

Tam tersi, saati kurmayı unuttuğun için kaçırdığın uçağının düştüğü haberiyle sarsılabiliyorsun ve yeniden doğmuş gibi hissedebiliyorsun.

Ayakkabının topuğu kırıldığı için iş görüşmesine geç kalıp, çok istediğin işi kaçırabiliyorsun.

Her zaman alışveriş yaptığın market yerine, daha önce hiç gitmediğin bir markette alışveriş yapıp, marketin bir milyonuncu müşterisi olarak hediyeler kazanabiliyorsun.

Annene yazdığın mesajı, farkında olmadan bir süredir aranızın iyi olmadığı bir arkadaşına gönderdiğinde, aranızdaki buzların çözüldüğüne tanık olabiliyorsun.

Masum olduğunu düşündüğün bir yalan, tüm hayallerini başına yıkabiliyor.

Kitapçıdan öylesine almış olduğun bir kitap, yaşamını yeniden kurmanı sağlayacak ilham ve cesareti verebiliyor.

Çok da istemeyerek gittiğin bir davette tanıştığın biri, işlerini büyütmeni sağlayacak yeni ortağın olabileceği gibi tam tersi seni iflasa sürükleyecek biri olabiliyor.

Bunun gibi, yaptığın veya yapmadığın her hareket, sağlık, hastalık, kazanç, iflas, umut, korku, aşk, nefret, huzur ve mutluluğa giden yollara ayrılıyor, bambaşka bir yöne gidiyor hayatın.

Hayatta böyle kıl payı kaçırdığımız, yakaladığımız, bulduğumuz ne çok şey, girdiğimiz ne çok yol var.

Ve hayat, neyi seçersen seç ya da seçme; devam etmen, ilerlemen için itiyor seni arkandan.

"Durmak yok, yaşamaya devam!" dercesine...sevgılı can dostlarım