Fırtına Sıvas’ta  Esti
Yazarlar // 25 Ekim 2015 Pazar 00:00

Yavuz BAŞAR

Sivasspor, 4 Eylül sdatyumunda Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’u konuk etti .Sivasspor için çok da dost bir takım diyemiyorum,  taraftarıyla ve baskanlarıyla da çok sevilen bir takım değildir Sıvas camiası içi.

Ali Palabıyık, Erdinç Sezertam ve Esat Sancaktar triosu yönetti müsabakayı mutlak bir galibiyet almak içi sahaya çıktı Yiğidolar çünkü hiç üç puanı bir arada görmediler durumları da  çok kritıkti, rakip te yukarılardan kopmamak için  puanlara  ihtiyacı var maçın çok hareketli geçeceğini de tahmin ediyorduk.

Kalede Setkus, defans bloğunda  Cicinho, Boye, İbrahim Öztürk, Ziya Erdal, orta sahada Kone, Adem Koçak, Abalo, ileride gol yollarında da Burhan Eşer, Chahechouhe ve  Eneramo Sergen yalçının son kadrosuydu.


Şota’nın Trabzonu da Alvarado, Douglas, Medjani, Aykut Demir, Okay Yokuşlu, Mbia, Cavanda, Yusuf Erdoğan, Erkan Zengin, Marin ve Deniz Yılmaz’dı.

Maça iyi başlayan Trabzonspor’du. Konuk takım daha atak ve hızlı hücumlarla başladı, zaten gol e maçın başında  geldi  diyebilirim. Yeni transfer  Marin'in sol çaprazdan kullandığı serbest vuruşta ceza alanında topa kafasıyla dokunan Okay, meşin yuvarlağı filelere göndererek Trabzonspor'u   öne geçirdi. Yiğidolar buz kestı bir golde biz  çıkarabilirdik   Eneramo' nun sol çaprazdan kullandığı serbest vuruşta, meşin yuvarlak kale direğinin üstünden az farkla auta çıkmasaydı.
Yine Cicinho'nun sağdan kullandığı serbest vuruşta kale alanında iyi yükselen İbrahim Öztürk'ün kafa vuruşunda meşin yuvarlak direğin yanından auta gitmeseydi,  böyle bir kaç pozisyonu değerlendiremedik  devreyi yenik kapamak  zorunda kaldık


İkinci yarıya da Trabzon sert başladı.  Medjani'nin ceza alanı dışından gönderdiği füze muhteşemdi ama olmadı hemen sonra Marin'in sağ kanattan ortasında ceza alanında topu son olarak önünde bulan Okay, düzgün bir vuruşla meşin yuvarlağı filelere gönderdi fark iki oldu Karadenizliler  artık  rahatladı  ama oyun hırçınlaştı

Orta alanda rakibi Beykan Şimşek'e müdahalede bulunan Cavanda, sarı kart gördü. Faul sonrasında rakibi Ziya Erdal'ı iterek yere düşüren Cavanda, ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Ona nispet olsun diye Trabzonspor ceza alanında röveşata yapmak isterken rakibine kontrolsüz müdahalede bulunan Boye, ikinci sarı karttan kırmızı kartı görerek oyundan ihraç edildi iki takım da on kışı kaldı ama zaten maç da bitmişti, iki takımın futbolcuları için bir şey demiyorum herkes görevini yaptı ama top Sıvası sevmedi  olan Sergen’e oldu.
Artık kötü rüyalar görmeye başlayan takımın hocası daha durmamalı taze bir kana ihtiyaç var bence de yolcu yolunda gerek Sergen’in çok şey yaptığını biliyoruz bu takımı ipten aldı ama ipe de götürmeyecektir,  bugün  yarın  ıstıfa  edecektir  diye düşünüyorum, bu saatten sonra Yiğidoların takımlarına sahip çıkmaları gerekiyor. Lütfen takımınıza  sahip çıkın haftaya Bursa’da görüşelim hoşça kalın.