Devlet hastanesi yıkılacak
SAĞLIK // 7 Mart 2017 Salı 12:22

Tokat’ın Niksar ilçesinde 17 aydır atıl durumda bulunan eski devlet hastanesi binasının yıkılmasına karar verildi.

Devlet hastanesi yıkılacak
Niksar Devlet Hastanesi’nin Ayvaz Mahallesi çevre yolu alt kısmında 125 yataklı yeni binasına taşınmasıyla, şehrin merkezinde bulunan eski binası atıl duruma düştü. Yaklaşık 1,5 yıl önce hastanenin yeni binasına taşınmasıyla birlikte Gazi Osman Paşa Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan eski hastane binasının boş ve atıl durumda bulunması vatandaşları tedirgin ediyor. Binanın biran önce yıkılmasını isteyen mahalle sakinleri atıl ve kullanılmayan bina ve çevresine bazı insanların mesken tutmasından dolayı tedirgin olduklarını söylediler.

Eski hastane binasının yıkılıp bir an önce arsa veya bir başka bir şekilde değerlendirilmesini isteyen mahalle sakinlerinden Ersin Yıldırım,"Hastanemiz yeni binasına taşınıp buradan gittikten sonra burası madde bağımlıları ve serserilerin meskeni haline geldi. Burada ahlaksız işler de oluyor. Mahalle olarak çok sıkıntı çekiyoruz. Buranın bir an önce yıkılıp arsa haline gelmesini istiyoruz. Şehir merkezinde böyle bir metruk binanın bulunması bizleri çok sıkıntıya sokuyor. Zaten hemen burada 100 metre yakında bir okul var. Öğrenciler de bu metruk binanın halini, oradaki çirkin ahlaksız yazıları ve yaşananları görüyorlar ve rahatsız oluyorlar" şeklinde konuştu.

Öte yandan Tokat Valisi Cevdet Can’ın talimatıyla, binanın yıkılmasına karar verilirken, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bina çevresinin giriş cam ve kapılarının önlem için kapatılacağı öğrenildi.
Devlet hastanesi yıkılacak
Devlet hastanesi yıkılacak