Togar: Geleceği inşa ediyoruz
GÜNCEL // 21 Eylül 2023 Perşembe 08:12 // Güncelleme: 21 Eylül 2023 Perşembe 08:12
Togar: Geleceği inşa ediyoruz

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "10 yıldır hizmet aşkı içimizde dur durak bilmeden geçmişten bugüne gelişen, değişen ve yenilenen Tekkeköy'ün, gelecekteki 30 yılını inşa ediyoruz" dedi.

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde geleceğin 30 yıllık planlamasını yapan ve bu doğrultunda kent merkezi ve kırsaldaki mahallelerinin altyapı ve üstyapında yatırım ve hizmet sürecini başlatan Tekkeköy Belediyesi, bir yandan yeni imar yollarını açarken, öncelikli elektrik, kanalizasyon, doğalgaz gibi yatırımları gerçekleştiren kurumlarla birlikte koordineli bir şekilde vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veriyor.

lçede 'nüfusu en yüksek yerleşim yeri' olması planlanan Çay Mahallesi'nde modern yaşam alanlarının oluşmasındaki ilk etap olan imar yollarını açıp, evleri doğalgaz konforu ile buluşturmak için çalışmalarını sürdüren ekipler, 19 Mayıs Mahallesi'nde ise sıcak asfalt çalışmalarına devam ediyor.

Sel afetinde Yağbasan Mahallesi'nde meydana gelen toprak kayması sonucu ulaşıma kapanan yolun kenarına büyük taşlarla duvar örülüp yol tekrardan trafiğe açılırken, yol boyu kanal temizleme çalışmaları gerçekleştirildi.

Başkan Hasan Togar, "Tekkeköy aşkımızla çıktığımız bu yolda yaklaşık 10 yıldır her geçen gün daha da artan çalışma azmimizle geçmişten bugüne gelişen, değişen ve yenilenen Tekkeköy'ümüzde her zaman olduğu gibi hizmet aşkı içimizde dur durak bilmeden devam ediyor. İlçemiz için her geçen gün artan gelişmişlik düzeyi, vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin artması, geleceğe daha güvenli bakmaları ile birlikte bu sonuçlar bizleri gururlandırıyor ve bu mühim görevi daha fazla benimsiyoruz. Tekkeköy’ümüzü Samsun'un en konforlu yaşam alanı yapma yolunda adım adım ilerleyerek ilçemizin gelecekteki 30 yılının hedeflerini bir bir gerçekleştiriyoruz. Tekkeköy ve vatandaşlarımız için daima çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.