Sandıkçı'dan ziyaret
GÜNCEL // 24 Kasım 2021 Çarşamba 19:05
Sandıkçı'dan ziyaret

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede eğitim faaliyeti sürdüren Hanım Konakları’nı ziyaret etti. Derslikleri ziyaret ederek kursiyerlerden çalışmalar hakkında bilgi edinen Başkan İbrahim Sandıkçı, Hanım Konakları’nda görev yapan öğretmenlere Öğretmenler Günü vesilesiyle karanfil takdim etti. Hanım Konakları’nın ilçedeki kadın ve çocukların eğitimine önemli katkı sağladığını ifade eden Başkan Sandıkçı, “Bu kurslar devam ettikçe bizler de sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Çünkü siz varsanız biz de varız” diye konuştu. “Okumanın, öğrenmenin yaşı yoktur” diyen Başkan İbrahim Sandıkçı, Hanım Konakları’nda yaklaşık 600 öğrencinin eğitim gördüğünü belirtti.

 

“ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN TEMİNATI”

Gençlere ve kadınlara yönelik faaliyetleri önemsediklerini ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Meslek Edindirme Kursları (CAMEK) ile kadınlara ve gençlere yönelik istihdam garantili eğitim verildiğini dile getirdi.

Sıbyan Mektepleri’nde eğitim gören 4-6 yaş arası minik öğrencileri de ziyaret eden Başkan Sandıkçı, “Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Onları yetiştirmekte özenli davranmamız gerekmektedir. Onlara bizi biz yapan değerlerin öğretilmesi, gelecekte karakterlerinin şekillenmesinde çok önemli rol oynayacaktır” diye konuştu.