Deveci: Atakumluya borcumuzu ödeyeceğiz
GÜNCEL // 12 Mart 2019 Salı 16:58

Millet İttifakı CHP Atakum Belediye Başkan Adayımız Av. Cemil Deveci, Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Hulusi Işıtan’ın organize ettiği kahvaltı etkinliğinde Atakumlu iş insanları ve esnaflarla buluştu. Deveci, “ Atakum Belediyesi’nin söz verip yapmadığı, başlayıp tamamlamadığı her projeyi Atakumlulara borçluyuz. Ben belediye başkanı olduğumda Atakumlulara olan borçlarımızı bir bir ödeyeceğiz.” dedi.

Deveci: Atakumluya borcumuzu ödeyeceğiz

Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP Atakum İlçe Başkanı Ali İzzet Kavtelek, İYİ Parti ve CHP İlçe Yöneticileri ve Meclis Üyesi Adaylarının da eşlik ettiği, kahvaltı etkinliğinde konuşan Deveci, “Haftalardır esnaf ziyaretlerinde bulunuyorum. Görüş fark etmeksizin her esnafın kapısını çalıyor ve sorunlarını dinliyorum. Esnafımız o kadar dertli ki sorunları saymakla bitmiyor. En üzüldüğüm nokta ise esnafımız bana sorunlarını anlatacak dinleyecek bir muhattap bulamadığını söylüyor. Belediye esnafının yanında olmayacaksa neden var? Böyle belediyecilik olmaz. Atakumlular beni başkan olarak seçtiğinde Atakum Belediyesi her türlü probleminde esnafının yanında olacak.” şeklinde konuştu.

 

DEVECİ’DEN İSTİHDAM SÖZÜ

 

Seçim çalışmaları kapsamında Yukarı Aksu Mahallesine ziyarette bulunan Deveci, “Köylerimizi ziyarete gelmek inanın çok hoşuma gidiyor. Ben de köylü çocuğuyum. Buraların havası bana çok iyi geliyor. Köyünüzün problemlerini biliyoruz. Her konuyu detaylarını atlamadan, inceledik araştırdık ve sonuçlar ortaya koyduk. En büyük problem genç nüfusun işsizliği gibi gözüküyor. Bu problemi çözebiliriz. “Köyüm Köylüm” projemiz sayesinde hem köylümüzü organik tarım konusunda nasıl daha verimli olabilecekleri konusunda eğiteceğiz, hem de köylere kuracağımız süt sağım tesisleri ve yem karma tesisi ile köylerimizdeki gençlere istihdam sağlayacağız. İddialı bir proje biliyorum ama biz bu projemizi tıpkı diğerleri gibi her yönden ele alarak yapılabilirliği konusunda masaya yatırdık. Bu proje kendini amorti edecek bir proje. Size söz olsun işsiz gençlerimizin yanında olacak ve onları iş sahibi yapacağız” ifadelerinde bulundu.

Deveci: Atakumluya borcumuzu ödeyeceğiz