bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Plajda Akupunkturdan Kazanıyor Afrikalı Çocuklara Gönderiyor
Yazarlar // 19 Temmuz 2023 Çarşamba 10:05

Ragıp GÖKER

Koreli akupunktur uzmanı Dr. Aleksander Kim, sihirli parmaklarıyla dağıttığı şifa nedeniyle elde ettiği gelirle her yıl Afrika'da 500 çocuğa yardım ediyor.
Dr. Kim, alışılmışın dışında bir hekim.
Akupunkur da sıra dışı bir uygulama zaten.
Ki;
Uzakdoğu çıkışlı olduğunu bildiğim Akupunktur, alternatif tıp uygulamalarından biridir.
Medicalpark hastanelerinin internet sitesinde tamamlayıcı tıp uygulaması olarak da tanımlanan akupunktur şu şekilde anlatılıyor:
Akupunktur, cilt üzerindeki belirli noktalara çok ince iğnelerin batırılması ve bu noktaların uyarılması prensibine dayanan bir uygulamadır. Akupunktur, çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde binlerce yıldır başarıyla kullanılmıştır.
Uygulama sıra dışı olduğu kadar, uygulayıcısı da sıra dışı.
Plajda aksayan birinin yanına giderek, yarım yamalak Türkçesi ile ''Ben Koreli Doktor Aleksander Kim, seni tedavi eder'' diyor.
Plajda akupunktur tedavisi yapmak alışılmışın dışında uygulama.
Tıpkı halı kenarlarına yapılan overlok uygulamasını duyurmak isteyenlerin ''Overlokçu geldi hanım'' dedikleri gibi, Dr. Kim de plajda ''Akapunkturcu geldi'' anonsu yapar gibi geziyor.
Dr. Aleksander Kim, Güney Kore doğumlu ama üniversite eğitimini Norveç'te tamamlamış
Başta Norveç Kral'ı olmak üzere bu ülkede 52 yıl boyunca akupunktur uygulaması yapmış.
Eşinin vefatından sonra da Norveç'ten ayrılarak ülkemize gelmiş ve Antalya'ya yerleşmiş.
Neden Samsun'da öyleyse.
''Antalya yaz aylarında çok sıcak. Samsun daha serin, yazın Samsun'da, kışın Antaylya'da'' diyor.
Ülkemizde kaldığı süre boyunca dilimizi konuşmayı da öğrenmiş ama benim tarzancaya benzeyen İngilizce konuşmam gibi o da dilimizi konuşmaya çalışıyor ama şunu itiraf edeyim onun Türkçe bilgisi benim İngilizce bilgimden daha iyi.
Biz de İKurupelit’teki plajda tanıştık Dr. Kim'le.
15 gün kadar önce dizinden sakatlanan ve bu nedenle tedavi görmekte olan Bacanağım  M.Zeki Demirbaş'la OMÜ'nün Kurupelit Kampusu kavşağı karşısındaki plajda güneşlenirken yanımıza geldi ve yarım Türkçesi ile ''Ben Koreli Dr. Aleksander Kim, akupuntur yapıyor. Sen sakat, ben seni iyi eder'' dedi.
Nasıl olacak falan diye merakımızı gidermeye çalışırken anlatmaya başladı.
''Norveç'te 52 yıl akupunktur yaptım. Kralı bile tedavi ettim. Tamamen natural (doğal). İlaç yok. Ben üç gün tedavi edecek, sen iyi olacak''
Bacanağım, eliyle işaret ederek, kaç para vereceğini sordu haliyle.
Dr. Kim, seans başına uygulama için bin lira alıyormuş
Akupunktur, tamamlayıcı tıp uygulamalarından biri olarak biliniyor.
Ülkemizde çok bilinen ve kimi özel hastanelerde yapılan hacamat gibi yani.
Uzmanlar tedavi için her daim operasyonsal ve ilaçlı tedaviyi öneriliyor elbette.
Tedavi için öncelikle hastaneye gitmek ve dolayısıyla bir doktora görünmek önerilir ancak, günümüzde kimi özel hastanelerde de tıpkı hacamat gibi akupunktur tedavisinin yapıldığı da biliniyor.
Plajda Akupunkturdan Kazanıyor Afrikalı Çocuklara Gönderiyor
Dr. Aleksander Kim, akupunktur öneriyor elbette ama bunu da yeterli bulmuyor. Öncelikle kilo vermeyi öneriyor ve bunu bir ön şart olarak öne sürüyor. Kilosunu fazla bulduğu herkese un,yağ ve et gibi ürünlerden uzak durmaları gerektiğini ve ille de protein diyeti isteyenlere mantar, ceviz ve brokoli ile beslenmeleri gerektiğini tavsiye ediyor. Dr. Kim'in, Antalyada muayenehane olarak da kullandığı evi var ama şoförüyle geldiği Samsun'da ise karanında yaşıyor. 82 yaşında olmasına rağmen kelimenin tam anlamıyla tipçik gibi biri. Çok sağlıklı görünüyor ve bunu da, her gün dört km. yol yürümeye ve herkese önerdiği gibi un, ya ve etten uzak beslenmeye borçlu olduğunu belirtiyor. İlginç biri dedim ya. Norveç'ten emekli olduğu için paraya da ihtiyacı yok. Bu nedenle akupunktur yaparak kazandığı paranın büyük bölümünü Afrika'da açlıkla savaşan 500 çocuğun beslenmesi için gönderdiğini söylüyor. Dünyayı iyi insanların kurtaracağına inandım hep. Dr.Aleksander Kim de, o iyi insanlardan biri galiba.