limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
MHP’ de sular durulur mu?
Yazarlar // 14 Haziran 2013 Cuma 08:36

Ragıp GÖKER

“İl Başkanımla problem yaşamak istemiyorum”

Bu söz MHP’nin İlkadım İlçe Başkanı Köksal Şimşek’e ait.

MHP’ nin temiz yüzlü İlçe Başkanı Hafta başında beni aradı ve “Abi sizinle bir yemek yiyebilir miyiz?” diye sorduğunda. Tereddüt etmeden kabul ettim bu daveti.

Belli ki anlatmak istedikleri vardı.

Zira il yönetimi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti kendisi.

Bir akşam yemeğinde birlikte olduk Köksal Bey ile. MHP’ yi yakından tanıdığına inandığım gazetemiz yazarlarından İsmail Başaran ve Mehmet Aksoy’un yanı sıra. İlçe yönetiminden iki genç arkadaş ta masamızdaydı.

Gezi Parkı ve dolayısıyla Taksim olaylarını değerlendirerek başladık sohbetimize.

Parti yönetiminin Gezi Parkı ile ilgili tutumunun partiye yarar sağlamadığını söylüyor, genç Başkan.

Konu dönüp dolaşıp Samsun ve parti içi siyasete geldi.

Belli ki disipline verilmek gücüne gitmiş İlkadım İlçe Başkanı Köksal Şimşek’in.

İl Başkanı olduğu tarihe kadar MHP içerisinde siyaseten kendisine en yakın adam olarak Şaban Kılıç’ı gördüğünü söylüyor Köksal Şimşek. “Ben dayıma çok değer veririm, aile içerisinde de dayım çok sevilir, Dayımın ceza evi arkadaşıdır Şaban Başkan. Bu bakımdan kendisine ailemizde sempatiyle bakılır” diyor.

Siyasetin kendilerini partide ayrı yerlere savurduğunu da söylüyor Köksal Şimşek. Disipline verilme gerekçelerinin de ortadan kalktığını zira kira borcu nedeniyle disipline sevk edildiklerini ileri sürüyor.

“Siyasi partilerde ve özellikle muhalefette olanlardan hangisinin kira borcu birikmiyor ki?” diye de soruyor.

Günümüzde kira borçlarının kalmadığını, tamamının yönetim kurulu üyeleri tarafından ödendiğini de söylüyor Şimşek ve şöyle de soruyor, “Ben, kira borcumuz nedeniyle disipline veriliyorum. Şimdi sorarım size, birçok ilden daha büyük İlkadım’ da Belediye Başkanının Partimiz mensubudur. Kira borcumuzun da birikmiş olması manidar değil mi?”

Anlaşılan, disipline verilmek yaralamış Köksal Şimşek’i.

Ben öyle anladım ki, Şaban Kılıç ile siyaseten ayrı noktalara savrulmuş olmak daha da üzmüş Köksal Beyi.

Siyaset böyle bişey maalesef.

Samimi bulup bulmamak sizin elinizdedir.

Ve fakat

Köksal Şimşek’ in yemek sonrası ayrılırken bana söylediği şu söz “İl Başkanımla problem yaşamak istemem” samimiyet testi yapılabilecek özelliktedir bence.