bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler evden eve nakliyat cappadocia green tour
Hasret Bitti Samsunspor Şampiyon
Yazarlar // 14 Nisan 2023 Cuma 09:14

Ragıp GÖKER

Ligler bitmeden şampiyonluğunu bu kadar erken ilan eden başka bir takım var mı bilmem ama bildiği bir şey var o da Samsunspor şampiyon artık.
Hasret bitti.
11 yıl bekledik bu günü.
Samsunspor önceki gece itibariyle Türkiye Süper Lig'indeki yerini aldı.
Bu büyük başarı, bu yıl için kolay olmuş gibi görülebilir belki ama Samsunspor'un 11 yıl önce Süper Lig'e veda ettiği günden bu yana yaşanan süreç, Samsunspor için de, Samsun şehri içinde sancılı bir süreç oldu.
1989 yılının 20 Şubat’ında yaşanan büyük felaketin ardından, Kırmızı- Beyaz renklerine siyahı da ekleyen Samsunspor, tarihinde ilk defa eskiden ''3. Küme'' olarak bilinen ikinci lig'e düşmüştü.
Daha beteri de, ödenemeyen borçları nedeniyle, puan silme gibi yüz kızartıcı cezalarla yüzleşirken, kapısına kilit vurulma durumuna bile gelmişti.
Bundan daha büyük bir rezalet olur muydu bilmem ama Kayyım'a bile kaldı bu kulüp.
''İyi günde herkes var, kötü günde Emin Kar'' sözünün yazılı olduğu pankartı, 19 Mayıs’ın tribünlerine boşuna asmadık biz.
Samsunspor için yürüme yeteneğini yitirmiş Büyük Kaptan, Samsunspor tarihine adını ''Büyük Başkan'' olarak yazdırmıştı.
Kaybettik bu büyük değerimizi biliyorsunuz.
Işıklarda uyusun.
Abidin 'i, Canavar Hamdi'si, Kemal Dikmen'i, Çolak Ömer'i, Hayri Kol'u, Cazip'i Mehmet Ali Çınar'ı, Ercan Kol'u, Sami'si, Temel'i, Tanju'su, Ertuğrul'u, Sinan'ı, Atakan'ı, Hakkı'sı, Adem'i, Serkan'ı, Celil'i, Tümer'i, İlhan Mansız'ı, Dobi Hasan'ı, Şeytan Metin'i,Mete Adanır'ı ve Muzaffer'i gibi burada isimlerini sırlayamayacağım kadar başarılı futbolcuları da oldu ama ilk bakışta kulüp tarihinde iz bırakanları futbolcuları bunlardı sanki.
En azından yazı hazırlanırken benim zihnime düşenler bunlardı.
Yılmaz Ulusoy, Fehmi Sağlamer, Hakkı Tomaç, Hasbi Menteşoğlu, Emin Kar ve İsmail Uyanık gibi kulüp tarihine iz bırakan başkanları da oldu.
Ve kulüp tarihinin efsane başkanlar listesine Yüksel Yıldırım da adını altın harflerle yazdırdı.
Bu arada Hüseyin Kalpar, Gigi Multescu, Kamuran Soykıray ve Ertuğrul Sağlam gibi efsane hocaları listesine son olarak Hüseyin Eroğlu da eklendi.
Samsunspor Şampiyon artık.
Daha önce defalarca gidip geldiği Süper Lig'e 11 yıl aradan sonra tekrar döndü.
Kotlu olsu.
Bu büyük başarı, ''bu yıl için kolay olmuş gibi görülebilir belki ama kolay olmadı'' dedik ya.
Bu sezon da aslında sancılı başladı.
Başarı geldikçe her şey güzel oluyor.
19 Mayıs'ta seyirci rekorları bile kırılıyor şimdi ama 33 bin 919 seyirci kapasiteli statyumda bin kişiye oynadığı günleri bile oldu şampiyon takımın.
Şimdi övgüler yağdırdığımız kulübün başkanına, şampiyonluk yarışından uzaklaştığımız günlerde olmadık hakaretleri bile yaptık.
Bu büyük başarı da, teknik heyetinden, çalışanına, futbolcusuna ve taraftarına kadar herkesin payı var elbette.
Ve fakat.
Bu büyük başarının en büyük pay sahibi Başkan Yüksel Yıldırım'ındır.
Çünkü kapısına kilit vurulacak takıma milyon dolarlar yatırmasına rağmen sosyal medyada hakaretlere uğramış birinden başarı beklene bir durum değildir.
Ama Yüksel Yıldırım bütün bu olumsuzluklara aldırmamış, Samsunspor'u, bugün hepimizi sevince boğan o kutlu güne ulaştırmıştır.
Takımı alkışlayalım elbette ama Yüksel Yıldırım'ın da hakkını teslim edelim.