bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Gazze Yanarken Samsun'daki Rant Arayışları
Yazarlar // 21 Ekim 2023 Cumartesi 22:24

Ragıp GÖKER

İsrail'in devlet teröründe bin 524 çocuğun öldürüldüğü sıralarda Samsun'da Büyükşehir Belediyesinin imar uygulamalarıyla yeni inşaat olanakları ve dolayısıyla yeni rant alanları açılıyordu.
Tesadüf elbette.
Ve fakat.
İlginç.
İlginç olduğu kadar da düşündürücü ama!
İnşaat sektörünün doğrudan 13 sektörü ilgilendirdiği biliniyor.
Ve bu nedenle belki de son yıllarda ihale kanununda birden çok değişiklik yapılması nedeniyle, bu değişiklikle en çok etkilenen sektörlerden biri olmuş.

Bu nedenle belki de sektör, rant kovalayanların çok ilgisini çeker olmuş.

Samsun'da inşaat sektörü, birer ay arayla şehri vuran su taşkını ve dolayısıyla sel felaketlerini önlemek adına alt yapı çalışmalarına yönelmiş olsa, buna sevinirdik elbette.
Varsın, bir süre çamurda yürüyelim.
Halkımız cadde ve sokakların çamur deryasına dönüşmesini pek sevmez bilirim. Belediyeleri yönetenlerde bu nedenle yağmur sularının denize ulaştırılmasını sağlayacak kanalizasyonların yenilenmesi gibi çalışmalarını hep ötelerler bilirim ama ben çamura bulanmaya razıyım.
Yeter ki sel olmasın.
Bu türden inşaat faaliyetlerinin uzun vadede halka faydası olur ama gerek inşaat sektöründe faaliyet gösterenler ve gerekse belediye yönetimleri için bu sektörün pek getirisi olmaz.
Oysa mesela, Kurupelit'teki marinanın kurulu olduğu deniz, taş ve toprakla doldurulurken, kamyonların bini gidecek, bini gelecek.
Üff..!
Ne para ama!
Marina bir de ticaret merkezi yapılacak ki; ''Değmeyin keyfime'' diyecek olanları şimdiden düşünüyorum da..!
Bu inşaat sektörü..!
İyi sektör arkadaş..!
Para var, saadet de var yani.
Öyle bir durum!
Unutmadan söyleyeyim.
Bu arada.
Biz, Marina'yı kurtarmak için mücadele edenleri düşünürken ve dahi ''Gazze'de çocuklar öldürülüyor'' falan derken, Cumhuriyet meydanının düzenleme projesi de, Büyükşehir meclisinden geçivermiş iyi mi?
Hadi biz uyuduk.
Farkına varamadık.
Muhalif meclis üyeleri de uyumuş.
Onlar da farkına varamamış.
''İyi uykular'' diyelim muhteremlere.
Bu arada meclisin uykucularına,  Büyükşehir'in, Kürtün vadisini imara açma düşüncesinden vazgeçmediğini de hatırlatmak isterim.
Onlar unutmuş olabilir ama biz unutmadık hala.
Ki;
Büyükşehir tarafından projenin geri çekildiği günlerde de ''Kürtün vadisi, kurtuldu ama şimdilik'' diye de not düşmüştük o günlerdeki yazımıza.
Demem o ki;
İnşaat iyidir.
Getirisi de iyidir.
Bilmem anlatabildim mi?