bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Bir Nefes Sıhhat
Yazarlar // 29 Ocak 2014 Çarşamba 00:00

Ragıp GÖKER

Cumartesi günü Annemi ve Babamı ziyarete gitmiştim, akşam üstü dizlerimde başlayan ağrı daha sonra bütün adalelerime yayılınca "Galiba yatağa düşeceğim" diye düşündüm, eve döndüğümde korktuğum gibi oldu, yatağa düştüm. Uzun süredir böyle bir rahatsızlığı yaşadığımı hatırlamıyorum. Bu satırları da hasta yatağımdan yazıyorum.

Ne demiş Kanuni,"Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" sağlığımız hepimiz için önemlidir. Aman ha; hasta olup yatağa düşmemeye bakın. Dayanılması zor bir illet zira.

Bir kaç gündür yazamıyorum biliyorsunuz, konularda birikti haliyle.

AK Parti adaylarını bir çok ilde olduğu gibi Samsun'da da açıkladı. Adayları açıklanan illerden birisi de İstanbul'du. 39 ilçede Başkan seçilecek İstanbul'da, tek bir Samsunlu aday yokmuş. Milletvekilleri arasında da Samınlu olmadığı gibi.

Lokman Kondakçı'yı aradım hasta yatağımdan, "Senin şansın artıyor Başkan" dedim.

"Umarım senin dediğin gibidir" dedi. Ama 15 adayını açıkladı CHP İstanbul'da. Bu adaylarIn dördü Trabzon, üçü ise Rize kökenliymiş.

Hemşeri toplulukları arasında 5. sırada olan Samsun'un İstanbul'un bir ilçesinde Başkanı olmaladır.

Bu talebim kişisel değildir, Samsun için bir hak aramadır.

Lokman Kondakçı şu an tek Samsunlu adaydır. O makama da çok yakışacak bir isimdir.

Umarım ve dilerim CHP 24 ilçede daha aday belirlerken kararı aklın egemen olduğu bir usulle belirler. Zira İstanbul'da 10 binlerce ailenin geçimi fındıkla doğrudan ilgilidir. Lokman Kondakçı da CHP adına gerek Samsunluların ve gerese hem Giresun, hemde Ordu kökenli seçmenlerin oyunu alabilecek siyasal donanıma da sahiptır.

Samsun siyasetine yön verenler Lokman Kondakçı'nın aday yapılmasını sağlayarak  bu şehrin bu güne kadar gasp edilmiş hakını geri alırlar.

Dedim ya hasta yatarken konular birikti diye.

AK Parti adayları da bu konulardan biridir.

Her biri için ayrı ayrı değerlendirmelerim olacak elbette.

Ve fakat

Ben bugün Fuat Köktaş yazmak isterim.

Yener Cabbar yazmış "Köktaş Kriterleri" diye.

Bu seçim Köktaş için çok önemlidir.

Aday belirlenirken Fuat Köktaş kariyerini bir anlamda ortaya koymuştur.

Kim ne derse desin bu liste Köktaş'ın listesidir.

Bu seçime işte bu nedenle çok asılacaktır.

Açıklanan o Köktaş kriterleri de bunun işaretidir. Köktaş, İl Başkanı seçildiği günden bunyana 17+1 iddiasını sürdürüyor.

Olmazsa olmaz gibi bir durum yani.

31 Mart sabahı nasıl bir yablo ortaya çıkar onu şimdiden kestirmek mümkün değil ama olası bir yenilgi Köktaş'ın siyasi geleceğini tartışma konusu yapacaktır.

Fuat Köktaş kendi kriterlerini açıklayarak işi şimdiden sıkı tutmayı tercih etmiştir.