limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
25 Mart'ta Samsun Morali
Yazarlar // 26 Mart 2014 Çarşamba 00:00

Ragıp GÖKER

Fuat Köktaş, işareti vermişti.

Samsun mitinginde bu zamana kadar görülmemiş bir kalabalığın toplanacağını söylemişti.

Öyle oldu gerçekten.

Meydana sığmamış kalabalıklar tramvay durağına kadar dayanmıştı neredeyse.

Dün günlerden 25 Mart’tı.

Kasetlerden ne çıkacağı merak edilen gündü yani.

Başbakan’ın Samsun Cumhuriyet meydanındaki mitingde konuşmasına başladığı 17.15’e kadar henüz yayınlanan bir belge olmamıştı.

AK Partililerin kaset söylentilerine itibar etmediklerini anladık, insanlar akın akın Cumhuriyet Meydanına gelmişti.

Samsun Mitinginin Başbakan’a moral verdiğini söylersek abartmış sayılmayız.

Dünkü mitingi, 2002 ‘deki AK Parti mitinge benzetenler çok oldu.

O mitingi de dünkü mitingi de düzenleyen teşkilatın başında Fuat Köktaş vardı. Samsun’a helikopterle gelen Başbakan Samsun Cumhuriyet meydanındaki kalabalığı havadan da görmüştür, bu nedenle kendisini karşılayan Fuat Köktaş’a bir şey söyledi mi bilmem ama seçime 5 gün kala alanı dolduran kalabalık, bu süreçte çok yorulduğunu bildiğim Köktaş’ın bütün yorgunluğunu almış olmalıdır.

Bu alanda geçen ay Kemal Kılıçdaroğlu da konuştu. Hangisi daha kalabalıktı diye sorarsanız dünkü mitingin daha kalabalık olduğunu söyleyebilirim.

CHP’liler, Mitinge Samsun dışından insan taşındığını iddia edebilirler ki ben de içi insan dolu çok sayıda yabancı plakalı aracı ve otobüsü gördüm.

Bir kısmı Samsun dışından gelmiş olsa da meydanda coşku doruktaydı.

Başbakan’ın konuşma metnini haber sayfalarında okuyabilirsiniz.

Ben Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasına başlarken söylediklerini size aktarmak isterim ki belki de en ilgi çekici tarafı buydu bence.

Başbakan, Samsun’un Fatih’in Hocası Akşemsettin’in,  büyük devlet adamı Fazıl Ahmet Paşanın, Yaşar Doğu’nun ve Orhan Gencebay’ın memleketi olduğunu söyledi önce.

Ama Samsun’un kurtuluş savaşının şehri olduğunu söylemesi konuşmanın bence en ilgin tarafıydı.

Bu seçim sürecinde yaşananları bir kurtuluş savaşına mı benzetti bilmem ama Başbakan’ın 25 Mart günü Samsun’da moral bulduğu mitingde Samsun’un kurtuluş Savaşı meşalesini yakan şehir olduğuna birkaç kez vurgu yapması bana tabanına verilmiş en önemli mesaj gibi geldi.