limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
OMÜ'nün gurur tablosu
EĞİTİM // 25 Ağustos 2023 Cuma 09:02 // Güncelleme: 25 Ağustos 2023 Cuma 09:02
OMÜ'nün gurur tablosu

Yerli ve yabancı toplam 424 buluşun sergilendiği 8. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda (İstanbul International Invention Fair – ISIF’23) Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ); 1 altın, 4 gümüş ve 5 bronz madalya olmak üzere toplam 10 madalya ve 1 de özel ödüle layık görülerek büyük bir başarıya imza attı.

 

Başarılarıyla OMÜ’ye büyük bir gurur yaşatan akademisyenlere, Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal tarafından Teşekkür Belgesi ve üniversitenin hediyeleri takdim edildi.

 

Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen törene; Rektör Ünal’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Eren, Prof. Dr. Sevim Alışır, Prof. Dr. Murat Terzi ve ödül alan akademisyenler katıldı.

ISIF’23 hakkında

 

ISIF’23; Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRK PATENT) ev sahipliğinde, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA), Dünya Fikrî Mülkiyet Örgütü (WIPO) ve Avrupa Patent Ofisi (EPO) iş birliğiyle 27 Nisan – 1 Mayıs 2023 tarihleri arasındaki İstanbul TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında gerçekleştirildi. TEKNOFEST bünyesinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda açılan ISIF’23’te 31 ülkeden 286’sı yerli, 138’i yabancı olmak üzere toplamda 424 buluş vitrine çıktı.

 

Altın madalya ve Makedonya Özel Ödülü

 

• OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden Arş. Gör. Dr. Erkan Öztürk ve Semih Kaygusuz “Ateşli Silahlar için Ateşleme ve Tetik Mekanizması” adlı buluşlarıyla altın madalya ve Makedonya Özel Ödülü’nü kazandı.

 

Gümüş madalya kazananlar:

 

• “Sağlık Alanı için Yeşil Sentezle Üretilen Nanopartikül ve Bitki Özü İçeren Biyopolimer Film Malzemesi Üretimi” (Öğr. Gör. Arife Kübra Yontar, Dr. Öğr. Üyesi Sinem Çevik)

 

• “Laparoskopik Miyomektomi Operasyonunda Yeni Nesil Miyoma Uteri Ekartörü” (Doç. Dr. Abdülkadir Bakay, Dr. Mehmet Faruk Ölçenoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Onur Yontar)

 

• “Atık Lastik Kauçukları ve Kenevirden Mamul Bir Kompozit Malzeme ve Bunun Üretim Yöntemi” (Dr. Öğr. Üyesi Arife Şimşek, Doç. Dr. Gökhan Demir, Prof. Dr. Sevim Alışır, Prof. Dr. Engin Burgaz, Doç. Dr. Özgür Demircan, Prof. Dr. Selim Aytaç)

 

• “Atmosferik Karbon Tutucu Sistem” (Öğr. Gör. Hakan Bülbül, Doç. Dr. Özgür Baytut, Doç. Dr. Ali Ekber Özdemir)

 

Bronz madalya kazananlar:

 

• “Bal Arısı Yetiştiriciliğinde Konvansiyonel Besleme için Kolonilere Uygun Hibrit Aparat” (Öğr. Gör. Yusuf Yakut, Öğr. Gör. Harun Çolak, Onur Baş)

 

• “Islak Yüzeylerde Yapışkanlık ve İyileştirici Özellik Gösteren Polimer Kompozit Yapılı Film” (Prof. Dr. Feza Geyikçi, Nisa Aydın)

 

• “Yapışkan Püskürtme Tekniğinde Adaptif Dilimleme ve Değişken Yapışkan Püskürtme Yöntemi” (Arş. Gör. Hasan Baş, Prof. Dr. Fatih Yapıcı, Dr. Öğr. Üyesi İbrahim İnanç)

 

• “Antifungal, Antiinflamatuvar ve Antibakteriyel Özellikli Bir Biyokompozit Yara Örtüsü ve Bunun Üretim Yöntemi” (Prof. Dr. Sevim Alışır, Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy, Ayyüce Baş)

 

• “Döner Manyetik Kuvvet Etkisi Altında Isı Transferinin Verimini Artıran Sistem” (Dr. Fevzi Şahin, Doç. Dr. Lütfü Namlı)