limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Laik Eğitime Saldırı
EĞİTİM // 20 Eylül 2023 Çarşamba 09:10 // Güncelleme: 20 Eylül 2023 Çarşamba 09:10
Laik Eğitime Saldırı
CHP Atakum İlçe Örgütü'nün Özel Külliyat Ortaokulu ve Kız Anadolu Lisesi'nde Arapça sistem üzerinden eğitim verilmesi ve öğretmenlerin kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı davranmasını Onur Anıtı önünde protesto etti.

 

CHP Samsun Milletvekili Opr. Dr. Murat Çan, "Tamamen Milli Eğitim Temel Kanunu'nun hiçbir kısmına uymayacak şekliyle bir uygulama ilimizde maalesef hayata geçirilmiştir" dedi.

 

CUMHURİYET’E SALDIRININ SON AŞAMASINA GELİNDİ

 

Milletvekili Murat Çan, şunları söyledi: "Cumhuriyetimize saldırının son aşamasına gelindi. Bıçağın kemiğe dayandığını söyleyebiliriz. Samsun'da 'din adamı' diyemeyeceğim yobaz bir grup, iktidarı her anlamda yobazlıkta arkasından sürükleyecek ifadelerle politikalar üretmeye davet eden, ÇEDES projesinin önüne geçerek, kendini kanıtlamaya yönelik bir hamle yaptırmıştır. Buna itirazımız var."

 

CHP'li Çan, "Bugünlerde Amerika'da 'Türkiye Yüzyılı' kamyonu gezdirenler parayı Ortadoğu'da bulamadılar, Güney Afrika'da bulamadılar, şimdi Amerika'da kendilerince bir finans bulmaya çalışıyorlar. Meclis'in son faaliyeti 14 Temmuz'da ek bütçe ile torba yasaydı, 2.4 katrilyonluk torba yasadan kaynak buldular kendilerine, 450 milyon lirasını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın masrafı olarak kullandılar. Samsun'da ya da bir başka pilot bölgede ekonomik sorunları perdelemek için böyle uygulamalara kendilerini ihtiyaç duyuyorlar" sözlerini kaydetti.