bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler evden eve nakliyat cappadocia green tour
İlkem'de kayıtlar başladı
EĞİTİM // 24 Ağustos 2022 Çarşamba 10:05 // Güncelleme: 24 Ağustos 2022 Çarşamba 10:05
İlkem'de kayıtlar başladı

İlkadım Belediyesi ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde İlkadım’lı gençlere eğitimde fırsat eşitliği sağlayan İLKEM’de 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı için kayıt süreci başladı. Ortaya koyduğu başarı tablosu yeni dönemde öğrencilerin vazgeçilmaz adresi olan eğitim yuvası kayıt döneminde de yoğun ilgi görüyor.

“4 farklı şubede hizmet veriyoruz”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın eğitime olan katkı ve destekleri artarak devam ediyor. Bu bağlamda gençleri geleceğe hazırlayan İLKEM 4 farklı Şube’de 550 genci farklı sınavların yanı sıra  sosyal kültürel ve sportif etkinlikler ile öğrencilerin sınav sürecine moral motivasyonu yüksek bir şekilde hazırlanmasını sağlıyor. Liseye geçiş sistemi (LGS) ve Yüksek Eğitim Kurumları Sınavı (YKS) sınavlarındaki başarısı ile sadece İlkadım’a değil komşu ilçelerdeki gençlerinde tercihi haline gelen eğitim merkezi çağın gereksinimlerini dikkate alarak başarı odaklı bir strateji benimsiyor.YKS /Üniversite hazırlık kurslarının yansıra Lise 4 ve mezun öğrencilerin TYT-AYT sınavlarına hazırlık kursu,8.sınıf öğrencilerini ise LGS (Liselere Giriş Sınavı) sınavlarına farklı yayınevlerinin deneme sınavları, birebir rehberlik-danışmanlık hizmeti, yoğunlaştırılmış-hızlandırılmış kamp programları ve motivasyon seminerleri ile ilkadımlı gençleri geleceğe hazırlıyor.

“Gençlerimizin hayallerini gerçekleştiriyoruz”

YKS yerleştirme sonuçları ile ilgili bilgilendirme yapan İLKEM Eğitim Koordinatörü Davut Öz; “Genç, dinamik, fedakâr eğitim kadromuz ile öğrencilerimiz hayallerindeki üniversitelere yerleşme imkânı sunuyoruz. Hem LGS de hem de YKS de Türkiye geneli derecesi ile başarısını tescilleyen İLKEM Eğitim Merkezi hem bireysel hem de kitlesel başarı eğitime katkı ve destek veriyor.Derebahçe, Kadifekale, Kılıçdede ve Yaşardoğu İLKEM ile 4 farklı şubemizde sınava hazırlanan YKS hazırlık öğrenci grubumuzun tamamı baraj puanının kaldırılmasını avantaja çevirerek  Lisans, Önlisans ve AÖF tercihi ile farklı üniversitelere yerleşti.  Bu başarı grafiği ile hem velilerimizi hem de öğrencilerimizi gururlandıran bir başarıyı yakalamış olduk” dedi.

“Ailelerimizin yükünü hafifletmek istiyoruz”

Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere yönelik her yıl ücretsiz kurs eğitimi verdiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Ailelerin yükünü bir nebze de olsa hafifletmek istiyoruz.Bu önemli fırsatı öğrencilerimiz iyi değerlendirmeli. Tüm bu hizmetlerden faydalanmak isteyen YKS ve LGS Hazırlık grubu öğrencilerimizi sınırlı sayıda olan kontenjanlarımıza kayıt olma noktasında geç kalmamaları için kayıtlarını zamanında yapmaları için kurs merkezlerimize davet ediyoruz” dedi.