limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
3500 Öğrenci Türkçe Öğrendi
EĞİTİM // 3 Nisan 2023 Pazartesi 12:58 // Güncelleme: 3 Nisan 2023 Pazartesi 12:58
3500 Öğrenci Türkçe Öğrendi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (OMÜ-TÜRKÇE) tarafından 9’uncusu düzenlenen “Yabancılara Türkçe Öğreticiliği Sertifika Programı”nda 52 adaya daha sertifikaları takdim edildi. OMÜ-TÜRKÇE Merkezinde düzenlenen sertifika törenine, sertifika almaya hak kazanan öğrenciler ile idari ve akademik personel katıldı. Yabancılara Türkçe Öğreticiliği Sertifika Programı; 60 saat teorik, 40 saat uygulama dersleri olmak üzere 100 saatlik bir eğitimin ardından tamamlandı. Teorik derslerde 10, uygulama derslerinde ise 8 öğretim elemanının görev aldığı programın sonunda sertifika almaya hak kazanan adaylara OMÜ-TÜRKÇE Müdürü Prof. Dr. Bekir Şişman tarafından sertifikaları takdim edildi.

 

“Merkezimiz kurumsallaşma sürecinde önemli mesafeler kat etti”

 

Törenin sertifika takdim konuşması gerçekleştiren OMÜ-TÜRKÇE Müdürü Prof. Dr. Bekir Şişman, “OMÜ-TÜRKÇE 2013 yılında kuruldu. 9 yılda yaklaşık 3 bin 500 uluslararası öğrenci bu kurumda Türkçe öğrendi. 2022-2023 eğitim öğretim yılında 500 uluslararası öğrenci, Türkçe öğrenmek maksadıyla burada öğrenim gördü. 25 öğretim elemanı ile birlikte belirli bir dil üzerinden, öğretim politikası çerçevesinde ‘Türkçe öğretim’ faaliyetini gerçekleştiren Merkezimiz; kurumsallaşma sürecinde de önemli mesafeler kat etti” dedi.