“Merkezimiz kurumsallaşma sürecinde önemli mesafeler kat etti”
Törenin sertifika takdim konuşması gerçekleştiren OMÜ-TÜRKÇE Müdürü Prof. Dr. Bekir Şişman, “OMÜ-TÜRKÇE 2013 yılında kuruldu. 9 yılda yaklaşık 3 bin 500 uluslararası öğrenci bu kurumda Türkçe öğrendi. 2022-2023 eğitim öğretim yılında 500 uluslararası öğrenci, Türkçe öğrenmek maksadıyla burada öğrenim gördü. 25 öğretim elemanı ile birlikte belirli bir dil üzerinden, öğretim politikası çerçevesinde ‘Türkçe öğretim’ faaliyetini gerçekleştiren Merkezimiz; kurumsallaşma sürecinde de önemli mesafeler kat etti” dedi.