İlkadım Belediyesi'nde denge tazminatı
EKONOMİ // 30 Aralık 2021 Perşembe 22:28
İlkadım Belediyesi'nde denge tazminatı

İlkadım Belediyesi ile Türk Yerel Hizmet-Sendikası arasında ‘Sosyal Denge Tazminatı’ sözleşmesi imzalandı. Belediye bünyesindeki 192 memur ve sözleşmeli personelin yüzü, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın ‘çalışanları enflasyona ezdirmeme’ kararlığı ile bir kez daha güldü.

İlkadım Belediyesi’nde çalışan toplam 192 memurun bir yıllık ‘Sosyal Denge Tazminatı’ sözleşmesi için imza töreni düzenlendi. 2022 yıllarını kapsayan Sosyal Denge Tazminatı yüzde 100 olarak en üst limitten verildi. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Türk Yerel Hizmet-Sendikası Samsun Şube Başkanı Tuncay Erden ve Yönetim Kurulu ve birim müdürleri katıldı. Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 192 memur ve sözleşmeli personel için en üst limitten sosyal denge tazminatı imzaladıklarını belirterek, hayırlı olmasını diledi.


“Biz gerçekten büyük bir aileyiz”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, imza töreninde yaptığı konuşmada,54 ilden büyük bir ilçe belediyesi olarak ilçemizdeki 61 mahallenin her köşesine hizmet götürmek gibi bir sorumluluklarının bulunduğunu hatırlattı. İlkadım Belediyesi’nde mali anlamda dengelerin her geçen gün daha sağlam zemine oturduğunu ifade eden Başkan Demirtaş, “İnşallah gelecek daha güzel olacak. Biz gerçekten büyük bir aileyiz. Gerek kent merkezindeki mahallelerimizde gerekse kırsal mahallelerimizde belediyemizin bir çalışmasını görüyor ve bununla gurur duyuyorum. Sizler de kendinizle gurur duyabilirsiniz. Hep birlikte önemli hizmetlere imza atıyoruz” dedi.


“Emek veren herkese teşekkür ediyorum”

Ulaşımdan spora, park bahçelerden sosyal desteklere kadar her alanda gece gündüz ilçenin kalkınması adına özverili bir çalışma sunduğunu kaydeden Başkan Demirtaş,”Tabii bu noktada emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sözleşmede tanımlanmış en yüksek oran olan yüzde 100 ile tavandan anlaşma sağladık. Annenizin ak sütü gibi helal olsun” diye konuştu.