Atakum yatırımla ayağa kalkacak
EKONOMİ // 16 Haziran 2020 Salı 14:39
Atakum yatırımla ayağa kalkacak

Cemil Deveci, atıl halde bekleyen 6,3 milyon TL'lik üç önemli projeyi ayağa kaldırmak için meclisten yetki aldı. İdari süreçler tamamlandığında ilçede "Gıda Bankası ve Aşevi", "Kültür Sanat Merkezi" ile "Gençlik ve Bilim Merkezi"nin yapımına hızla başlanacak.


Atakum Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı'nın üçüncü oturumunda kent için büyük öneme sahip üç ayrı projede ‘devam' kararı alındı. Atakum Belediye Meclisi, yapımına son 8 yılda başlanmış ve bugüne 6,3 milyon TL harcama yapılmış olan üç ayrı projenin çürümekten kurtarılması için Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'ye yetki verdi. İdari süreçlerin tamamlanmasının ardından Atakum'da üç önemli proje için çalışmalara hızla başlanacak. Mimarsinan Mahallesi'ndeki Atakum Kültür ve Sanat Merkezi, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Gençlik ve Bilim Merkezi ile Mimarsinan Mahallesi'ndeki Gıda Bankası ve Aşevi tamamlanarak Atakumluların hizmetine sunulacak.“Çürümeye terk edilmiş bir yapıyı Atakum'a kazandırmaya çalışıyoruz”


Meclis gündemine gelen ilk madde, bugüne dek 2,5 milyon TL harcanarak yüzde 35 oranında tamamlanan Atakum Kültür ve Sanat Merkezi oldu. Oylama öncesinde konuşan Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Atakum'un kültürel etkinlikler için bir salona ihtiyacı var. Yarın öbür gün uluslararası bir toplantı yaptığımızda Samsun'da bu ihtiyaca yanıt verecek bir salonumuz yok. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan bu projeye destek de isteyebiliriz. Yani Atakum Belediyesi'nin kaynaklarından daha az para harcayabiliriz. Netice itibariyle çürümeye terk edilmiş yapıyı Atakum'un kültür-sanat yaşantısına kazandırmayı hedefliyoruz. Burada alınacak karar, bu kredileri bizim cebimize getirmiyor arkadaşlar. Bu kararın geçmesinde Meclis üyelerinin tümünün evet oyu vermesi bizim işimizi kolaylaştırabilir. İktidar partisinin Meclis üyelerinin de olumlu yönde oy vermesi için Atakum Belediye Başkanı olarak, Atakum'da yaşayan Cemil Deveci olarak rica etmiş olayım” ifadelerin kullandı. Belediye Meclisi, oy çokluğu ile Atakum Kültür ve Sanat Merkezi'nin tamamlanmasını kararlaştırdı.