limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Parti Vekili ile Milletin Vekili Arasındaki Fark
Yazarlar // 13 Nisan 2023 Perşembe 11:10

Hüseyin KURT

 

Bu tespitler uzar gider!

Şunu bilmek gerek. Samsun’da ön seçim yapan bir siyasi parti olmadı. Sadece AKP temayül yoklaması yapsa da mevcut vekiller sokulmadığından sonuçlar ile aday sıralamaları farklı oldu. Bu yapılan temayül yoklamasında 1. sırada çıkan 8. sıra vekil adayının “Milletvekilliği listelerinde bölgemizin hassasiyetlerinin ve beklentisinin dikkate alınmaması nedeniyle AK Parti 8. Sıra adaylığımdan feragat ediyorum.” diyerek adaylıktan istifa etmesinden belli.

Samsun’da seçime girecek partilerde seçime 1 ay kalmasına, 2 seçim birden yapılacak olmasına rağmen büyük bir sessizlik var.

Böylesi bir süreç Türk Siyasi Hayatında eşine az rastlanır bir durum.

Sözün özü; Sahadaki “vekil” adayları partilerin vekil adayları olarak sadece “partivekili” dir. Milletin vekili yani “milletvekili” olabilmek için Samsun’u tanımak, Samsun’a inanmak, Samsunlunun derdi ile dertlenmek, sürekli yanında olmak, gönlünde taht kurmak ve en az bir dönem vekillik yapmak gerek. Yoksa bu Samsun çoook adaylar gördü.

 

Bu arada Samsun Sosyo Ekonomik Gelişmişlik Endeksi verilerine göre 81 il arasında 31. sırada. Bakalım Samsun önümüzdeki 5 yılda kaç sıra yükselebilecek.

 

Kalın sağlıcakla.