bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler evden eve nakliyat cappadocia green tour
Kamp Yaramış
Yazarlar // 12 Ocak 2014 Pazar 00:00

Ragıp GÖKER

Bir Samsun ve Samsunspor sevdalısı olduğunu bildiğimiz Galip Özyürk'ün sahibi olduğu Metro Turizmin sponsorluğunda ulaştık İstanbul'a. Gelşimizi haber alan  Sezgin Gümüş ve onun başkanı olduğu dönemde yönetiminde bulunan Murat İmza karşıladı bizi İstanbul'da. "Olimpiyat Stadına birlikte gideceğiz" dediler ve maçta bizi ve Samsunspor'u yalnız bırakmadılar. Sağolsunlar onlarda özlemiş takımımızı.

Antalya'yadaki hazırlıklarını tamamlayan takımımız ayağının tozluyla geldiği Olimpiyat Stadına Sezonun başında son dakika golüyle yenildiği İBB Spor takımı karşısında oyuna çok hızlı başladı.

Cemil Adican'ın yokluğunda Hüseyin Kalpar, Bu mevkide takımın jokeri Erdem Şen'e görev vermişti. Erdem Şen'den boşalan ön libero mevkinde Adnan Güngör'ün yanında Taha Yalçıner görev almıştı. Sol bekimizde de Ahmet Burak Solakel bu sezon ikinci defa forma şansı bulmuştu.

Eldin Adiloviç ileride tek forvet olarak oynarken onun hemen arkasında  Musa Aydın hücüm bölgesindeki adamımızdı ancak sol taraftan Musa Sinan Yılmazer ve sağdan da Aminu Umar takımımızın hücum yaparken ileriye destek veren oyuncularımızdı.

Maça hızlı başlayan takımımız 7. Dakikadaki golü de Eldin Adiloviç, Aminu Umar ve Musa Sinan Yılmazer'in üçlü üretimi sonunda buldu. Orta alanda kazandığımız topu Adilovç  Umar'ın önüne bıraktı. Umar çabukluğunu konuşturarak  iki kişiyi geçtikten sonra girdiği ceza alanında topu altı pas üzerindeki  Musa Sinan'a "Alda at" dercesine bıraktı. Kalecinin bacak arasından topu ağlarla buluşturan Musa Sinan Yılmazer takımımzın bu sezonun ikinci yarısındaki ilk golünü atmış oldu.

Golden sonra da etkili ataklar geliştirdi bizim takım ama sahasında yenik duruma düşmüş olmasının etkisiyle İBB takımının oyunu bizim yarı sahamıza yıkma çabas etkili oldu.

Devrenin ilk yarısının bizim üstünlüğümüzle biteceğini beklerken 44. Dakikada Musa Sinan Yılmaze'in, bir İBB atağını savuşturan takımızız ileri çıkarken bizim ceza alanımız önünde kaptıdığı topu alan Mehmet Batdal Altı pasın çaprazına ortaladı, Soner, ofsayt gerekçesiyle bıraktı oysa Taha Yalçıner ofsaytı bozmuştu. Bizim eskilerden biri Orhan Taşdelen bu hatayı affetmedi1-1.

Devrede böyle tamamlandı.

Yediğimiz goldeki hatasına rağmen Musa Sinan Yılmazer gayretli ve etkiliydi.

Peki,"Maçın adamı kimdi?" diye sorarsanız "Aminu Umar dı" derim size.

Boşuna "Futbol hatalar oyunu" dememiş o sözü söyleyen. bu defa hata yapan İBB'liler oldu. Çıkarken yarı sahalarında topu Musa Sinan Yılmazer'in önüne bıraktılar, hızla ceza alanına yönelen Musa Sinan Yılmazer, Eldin Adiloviç'in çapraz koşusuyla önü açılınca yaklaşık 30'dan vurdu ve skoru bizim lehimize 2-1 yaptı.

Dakikalar 67'yi gösterirken maçın adamı Umar sahneye çıktı ve olmazı olur yaptı adeta sıfırdan vurarak skoru 3-1 yaptı.

Ve fakat

Umar birkaç dakika sonra kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda attığının daha kolayını kaçırarak skorun 4-1 olma fırsatını da tepmiş oldu.

Takımımızda vasatın üstüne çıkamayan oyuncularımızda vardı ama maç başladığında daha "Biz bu maçı kaybetmeyiz" diye düşündürdü bana bizim takım.

İBB gibi bu Lig'in en güçlü takımnı 3-1 gibi bir skorla yenenen takımız övgüyü hak ederken, devre arası kampta takımımzı  ikinci yarıya hazırlayan teknik heyeti de kutlamak isterim.