limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
İlkadım’ın Altınları
Yazarlar // 8 Kasım 2013 Cuma 00:00

Ragıp GÖKER

Hedef Halk, Samsun’un en etkili gazetesi.

Hangi konuda olursa olsun, bu gazetede yayınlanan her yazı dikkate alınıyor.

Mehmet Yazıcı. Bizim gazetenin en etkili yazarlarından.

Halkın yazarı kendisi.

Ahmet Vardar vardı biliyorsunuz bir dönem. Günaydın’da ve Sabah’ta halkın karşılaştıkları sorunları konu alan yazılar yazardı.

Halkın hakkını arardı yani.

Mehmet Yazıcı, İlkadım’ın altınlarını sordu geçenlerde biliyorsunuz.

‘Çöpünüz altın olacak, engeller ortadan kalkacak’ diye bir kampanyası var İlkadım Belediyesinin. Altınların hep aynı kişilere çıktığı konusunda bir duyum almış ve bunu konu alan bir yazı yazmıştı.

Akçeli ilişkiler konu olduğunda ve konu belediyeler olduğunda bu konu daha da ilgi çeker.

Konu, Genel Yayın Yönetmenimiz Yener Cabbar’ın da dikkatini çekmiş ve bir yazısında gazete olarak bu işin peşinde olduklarını belirtmişti. Yener Cabbar da yazınca belediye yönetimi işin vahametinin farkına vardı. Geçtiğimiz günlerde kendisine bir liste göndermişlerdi. Cabbar, gönderilen listeden tatmin olmadığını yazınca da belediyeden bir toplantı teklifi geldi bizim gazeteye.

Yener Cabbar, ben ve Yazı İşleri Müdürlerimizden Salim Sürmeli ile birlikte altınların izini sürmek için İlkadım Belediyesine gittik. Başkan Yardımcısı Burhan Taş’ın odasında yapılan toplantıda kampanyanın yürütülmesinden sorumlu Süleyman Tanrıseven altınların kimlere verildiğini adres ve telefonlarıyla bize tek tek anlattı.

Mehmet Yazıcı’nın da dikkat çektiği gibi altınlar yaklaşık 60 kişi arasında paylaşılmış.

Çoğunluğu kapıcılardan oluşuyor yaklaşık 10 kere altın alanların. Sitelerde çöpleri ayrıştırıp belediyeden bilet alıyorlar ve çekilişe katılıma hakkı kazanıyorlar. Belediye çöplerin ayrıştırılıyor olmasından memnun olmakla birlikte Mehmet Yazıcı’nın dikkati çektiği konuda haklılığını da teslim ediyorlar. Altınlardan daha fazla sayıda insanın yararlanması gerektiğine belediye yönetimi de inanıyor şimdi.

Kampanya’ya yararlı olmakla birlikte, çekiliş nizamına yeni bir şekil verilmesini bekliyoruz yakın bir gelecekte.

Burhan Taş, Çarşamba günü yeni bir çekiliş yapılacağını ve bu çekilişi izlememizden memnun olacaklarını söyleyince Yener Cabbar, ‘’Katılalım’’ dedi.

Yener Cabbar, bir toplantıya katılması gerektiği için ‘’Sen izler misin?’’ dedi bana.

Nerede haber varsa biz orada olacağımızı için bu teklifi geri çevirmem mümkün değildi.

14 bin 350 bilet bir sandığa kondu önce. Acem Tekkesindeki kura çekilişinde ilk beş talihliyi benim belirlemem istendi. Altın kazanan 30 talihliye ait biletlerin numarası belirlenirken, Eylül ayı çekilişinde altın kazanan 13 talihliden altınını almaya gelen 8’ine altınları teslim edildi.

3 talihlinin altınını ben teslim ettim. Tahlililerden birisi, bir dershanede koordinatörmüş, bir diğeri ise kapıcı.

Ayrıca bir engelliye akülü araba da verildi. Başkan Yardımcısı Burhan Taş, engelli talihliyi de benim belirlememi istedi. İlk belirlenen talihli Celal Demircioğlu’nun  araba temin ettiği öğrenilince, 2. kez kuraya başvuruldu. İnşaattan düşüp sakatlanan ve yatağa mahkûm olan Kani Fide idi 2. talihli kişi. Başkan Yardımcısı Burhan Taş ile birlikte Kani Fide’nin Çiftlik Mahallesindeki evine gidip akülü arabayı kendisine teslim ettik.

Kani Fide yatağa mahkum olmuş, bir çocuk babası genç bir adam. O mutlu olmuştur ama daha çık da karısı ve kızının mutluluğuna tanık olmak beni ziyadesiyle memnun etti.

Ben de mutlu oldum elbet ve buna Mehmet Yazıcı’nin hassasiyeti vesile oldu.

Teşekkürler Mehmet Yazıcı.