bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Adaylar ve Projeleri
Yazarlar // 27 Şubat 2024 Salı 13:17

Ragıp GÖKER

Hafta sonu, AK Parti ve CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının projeleriyle ilgili toplantıları vardı.
AK Parti Adayı Halit Doğan'ın Cumartesi günü gerçekleştirdiği toplantısı daha çok bir çalıştay özelliğindeydi.
Doğan, çalıştayı için davet ettiği Samsunlulardan, ne gibi projeler hazırlaması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulundu.
H.HALK, Halit Doğan'ın çalıştayını okuyucularına ''Bir Fikrim Var'' manşetiyle duyurmuştu.
Doğan, çalıştayı sonrasında, Samsun halkının karşısına ne gibi projelerle çıkacak göreceğiz.
Bu konuda bir sunum yaparsa ben de, Samsun halkının karşısına ne gibi projelerle çıkacağını öğrenmek adına o toplantıya katılacağım.
Bu arada, CHP'nin Büyükşehir Adayı Cevat Öncü, Halit Doğan'dan bir gün sonra aynı yerde, yani Büyükşehir Belediyesinin çok amaçlı salonu olarak bilinen öner Halis Demir'de projelerini tanıttı.
Cevat Öncü'nün ''Bir çağrım var'' diyerek başladığı proje sunumuna katılım, Öncü'ye seçim kampanyasında moral dopingi yapacak özellikteydi.
Salon tıklım tıklım doluydu ve katılımcılarda heyecan dorun noktasındaydı.
Salonda sadece CHP'liler de yoktu.
Adaylık başvurusu yapığı tarihten bu yana Öncü'ye destek veren Samsunspor'un 'Efsane Başkanı' İsmail Uyanık'ın yanı sıra, Samsun Barosu Eski Başkanlarından Kerami Gürbüz ve önceki dönem Kızılay Samsun Şubesi Başkanı Mustafa Keskin gibi sağ partilere yakınlığı ile bilinen isimler de, Cevat Öncü'nün proje tanıtım toplantısına katılanlar arasındaydı.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü'nün proje sunumunu izleyenler arasında Samsun siyasetine ilgi duyan her kesimden insan vardı yani ama bir tek CHP Genel Merkezinden yönetici yoktu.
CHP, o açığı Kılıçdaroğlu döneminin Genel Başkan Yardımcılarından Ordu Milletvekili Seyit Torun'la kapatmaya çalışmıştı.
Öncü, sunumuna ''Bir çağrım var'' diyerek başladığını söyledik ya, Öncü'nün o çağrısı, Samsun'da yeterli iş alanı bulamadıkları için başka şehirlere ve yurt dışına göç etmek zorunda kalan gençlere idi.
Öncü, yönetimindeki Samsun Büyükşehir Belediyesinin gençlere iş ve aş edinebilecekleri yeni iş alanları açmayı, kendisine iş edineceğini ve bu nedenle Samsun'un tersine göçü durduracağını söyledi yani.
Öncü sunumuna daha sonra ''Biz kazanırsak Samsun kazanacak'' diyerek devam etti ve projelerini tanıttı.
Yaklaşık 30 kadar proje ortaya koyuyor Cevat Öncü.
Öncü'nün sunumu sırasında en dikkat çeken projelerinden biri, Enstitü Samsun Projesiydi.
Cevat Öncü bu projesini, Samsun sanayinde en çok ihtiyaç duyulan kalifiye eleman sorununu ortadan kaldıracak bir proje olarak gördüğünü söylüyor.
Öncü ayrıca, bu projenin, sanayiye ara eleman yetiştirmesinin yanı sıra, iş ve aş bulamadıkları için Samsun'dan göç etmek zorunda kalan gençlerin, yeniden şehre dönüşlerine de aracılık edeceğini de iddia ediyor.
Öncü'nün projeleriyle ilgili detayları, gazetenin dünkü sayısından takip etmişinizdir, bu nedenle tek tek proje tanıtımı yapmayacağım elbette.
Adayların önümüze koymaya çalıştıkları her bir projeyi önemsemekle birlikte ben daha çok Samsun'un gelişmek adına nasıl bir adım atacağını ve atılımın kimin eliyle olabileceğiyle daha çok ilgileniyorum.
Pazılın parçasıyla değil, bütünüyle daha çok ilgiliyim yani.
Samsun yeniden ülkemizdeki cazibe merkezlerinden biri olmalı.
Bunu kim başaracaksa, Samsun Büyükşehir Başkanı da o olmalı.
Siz ne düşünürsünüz bilmem ama benim için söz konusu Samsun'sa, gerisi teferruattır diyenlerdenim yani.
Bilmem anlatabildim mi!