İlkadım'dan Maraş'a bilim atölyesi
GÜNCEL // 16 Mart 2023 Perşembe 05:59 // Güncelleme: 16 Mart 2023 Perşembe 05:59
İlkadım'dan Maraş'a bilim atölyesi
TÜBİTAK tarafından 'Bilim Her Yerde Özel Çağrı' programı kapsamında paydaşları İlkadım Belediyesi ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olan proje kapsamında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde eğitim gören öğrencilerin rehber öğretmenleriyle birlikte katılım göstereceği "İlkadım’dan Maraş'a Bilim Yolculuğu" projesi hayata geçiyor.

 

2-4 Mayıs tarihleri arasında uygulama alanı Kahramanmaraş İl Merkezi Konteyner Kent Alanı'nda yapılacak etkinliklerde bilim atölyelerin kurulumu ve atölyelerle deprem bölgesinde yaşayan toplumun yaşama uyum sürecinin destekleneceği ön protokol, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy tarafında imza altına alındı.

 

 

İlkadım’dan Maraş’a Bilim Yolculuğu" projesi kapsamında hazırlanan ön protokol, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy tarafında imza altına alındı.

 

YAŞAYARAK ÖĞRENMELİ

 

Başkan Necattin Demirtaş, "Bana anlatırsan unuturum, bana gösterirsen hatırlarım, beni dahil edersen anlarım. Sanırım eğitim öğretim faaliyetlerinde rehber edinmemiz gereken bakış açısı bu olmalı. Çocuklar öğretmenlerin defterlere not tutturdukları bilgileri sınavdan sınava ezberlemeye mahkum edilen robotik canlılar olmamalılar. Bir bitkinin yaptığı fotosentez anlatırken deftere yazarak değil toprağı kazarak, dokunarak, yaşayarak öğretmeliyiz. Yegane amacımız gençlerimizi doğru imkanlarla buluşturmak" dedi. Müdür Özer Ersoy ise, "Depremden doğrudan etkilenen 11 ilimizde bilimsel atölye ve etkinlik yapmayı hedefliyoruz" diye konuştu.