Terme MYO SASBAŞ'ı gezdi
EĞİTİM // 19 Ekim 2018 Cuma 23:09

Terme Meslek Yüksekokulu (MYO) Dış Ticaret Bölümü, Samsun Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş.'ye (SASBAŞ)’a teknik gezi düzenledi.

Terme MYO SASBAŞ'ı gezdi

Terme Meslek Yüksekokulu (MYO) Dış Ticaret Bölümü, Samsun Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş.'ye (SASBAŞ)’a  teknik gezi düzenledi.

 

Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Erol Terzi bu tür saha gezilerinin önemine işaret ederek "Dış Ticaret Ön Lisans Programı, ihracat ve ithalata dayalı bankacılık, taşımacılık ve gümrük gibi ticaretle ilgili iş kollarında çalışacak nitelikli ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlamakta. Bu bağlamda öğrencilerimizin sektör ve firmaları yerinde görmeleri ve bilgilerini uygulamalı olarak ortaya koymalarını oldukça önemsiyoruz. Bu tür teknik gezileri tekrarlayacağız ve uygulamalı eğitime ağırlık verecegiz. Gezi programında Terme MYO Dış Ticaret Bölümümüz öğrencilerini ağırlayan SASBAŞ yöneticilerine teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

 

Dis Ticaret Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Şahin Değirmenci koordinesinde gerçekleşen teknik gezi programında; 1. ve 2. sınıf öğrencileri ve bölüm hocaları, Samsun Serbest Bölgesi'nde bulunan şirket yöneticilerinden dış ticaretin ve yapılan faaliyetler hakkında detaylı bilgiler aldılar. Öğrenciler de merak ettikleri konuların cevaplarını uzmanlardan öğrenme fırsatı yakaladılar.

Terme MYO SASBAŞ'ı gezdi