OMÜ’lü öğrencilere kariyer eğitimi
EĞİTİM // 17 Ekim 2017 Salı 15:17

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve bir ilaç firması iş birliği ile düzenlenen "Kariyerimin Kontrolü Bende" temalı öğrencilere yönelik düzenlenen Kişisel Gelişim Kongresi başladı.

OMÜ’lü öğrencilere kariyer eğitimi
OMÜ Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) Konferans Salonunda başlayan kongreye farklı fakültelerden çok sayıda öğrenci katıldı.

17-20 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek kongrenin ilk gününde İnsan Kaynakları Müdürü Dilek Mete salondaki öğrencilere kariyerini belirlerken yaşadığı geçmiş tecrübeleri ve bu yolda attığı önemli adımları anlattı. Mete, “Bu konferansta sizlerle geleceğinize odaklanarak neler yapmanız gerektiği hakkında konuşacağız. Biz bu konferansta kariyeriniz için hem duygularınızı hem de beyninizi kontrol etmeyi öğreteceğiz. Ben ve benden sonraki tüm eğitmenler size bunu başarmanın ipuçlarını anlatacak” dedi.

Konuşmasında şanslı olmak ve fırsatları görmek arasındaki ince çizgiye de değinen Mete, “İnsan kendi şansını kendi oluşturur. Ama fırsatları görmek ve bunları değerlendirebilmek için bile önceden bilgilenmeniz ve donanımlı olmanız gerekir. Unutmayın ki şans, sadece hazırlıklı beyinleri tercih eder” diye konuştu.

Dilek Mete’nin ardından Uluslararası Koçluk Federasyonu unvanına sahip üst düzey yönetici ve takım koçu Rana Pendar Ulusoy “Kariyer Yolculuğunda Psikolojik Oyunlar” ve bir danışmanlık şirketi kurucu ortaklarından Mehmet Özel “Liderliğin 1001 Hâli” temalı konuşmalarını yaptılar.

18-19-20 Ekim’deki eğitimler OMÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda devam edecek ve konferans boyunca OMÜ’lü öğrenciler, onlarca farklı profesyonel yöneticiler ve kariyer planlayıcıları tarafından kariyer oluşturma ve kariyer hayatlarında farkındalık oluşturma konusunda bilgilendirilecekler.

20 Ekim’de son bulacak bu eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler, başvurularını OMÜ Yaşam Merkezindeki stantlardan veya internet üzerinden yapabilecekler.
OMÜ’lü öğrencilere kariyer eğitimi
OMÜ’lü öğrencilere kariyer eğitimi