OMÜ'de yabancı dil kalitesi
EĞİTİM // 27 Ocak 2021 Çarşamba 17:00
OMÜ'de yabancı dil kalitesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunca yapılan (YDYO) 2020 – 2021 ara dönem Yabancı Dil Yeterlik Sınavı’na yüz yüze katılarak performanslarını gösteren OMÜ’lü hazırlık öğrencileri, eğitim-öğretim kalitesinden duydukları memnuniyeti Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk ile paylaştı.


Sınava bizzat katılıp yetkinliklerini test eden İngilizce İktisat Bölümü öğrencileri Arifcan Karakaya ile Müberra Kabaklı, ilk dönem boyunca on-line (çevrim içi) eğitim süresince aldıkları yabancı dil eğitiminin kalitesinden memnun olduklarını vurgularken mesleki anlamda da kendilerini gerçekleştirebilecekleri bir ortamın içinde bulunmaktan gurur duyduklarını dile getirdiler.


OMÜ doğru bir tercih

Duygu ve heyecanlarını diğer üniversitelerde öğrenim gören arkadaşlarıyla da paylaştıklarını belirten hazırlık öğrencileri Karakaya ve Kabaklı, OMÜ’nün doğru bir tercih olduğunu ve bunun avantajlarını lisans eğitimleri sırasında göreceklerine inandıklarını belirttiler.


Ziyarette öğrenciler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr Cengiz Batuk nezdinde Üniversite idaresini kutlayarak arkadaşları adına da şükranlarını ilettiler.


Hazırlıkta 378 öğrenci mevcut

26 Ocak 2021 Salı günü yazılı ve yüz yüze uygulanan Yabancı Dil Yeterlik Sınavı; 25’i Tıp Fakültesi, 17’si diğer fakültelerden, 8’i İngilizce Öğretmenliği ve 3’ü de Almanca Öğretmenliğinden olmak üzere toplam 53 kişiye uygulandı. OMÜ YDYO’nün; İngilizce (243 öğrenci) Almanca (69 öğrenci) ve Fransızca (66 öğrenci) hazırlık sınıflarında 378 öğrenci yabancı dil eğitimlerine devam ediyor.