Öğrenciler hastanede kitap okudu
EĞİTİM // 31 Mart 2017 Cuma 12:41

Samsun’da ilkokul öğrencileri, "Oku, Anla, Yaşa" projesi kapsamında Gazi Devlet Hastanesinde kitap okuma etkinliği düzenledi

Öğrenciler hastanede kitap okudu
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Maarif Hareketi kapsamında İlkadım Arıburnu İlkokulu 4 sınıf öğrencileri; "Oku, Anla, Yaşa" projesi çerçevesinde Gazi Devlet Hastanesi poliklinik girişinde kitap okuma etkinliği düzenlendi. Okul Müdürü Zekeriya Keskin ve öğretmenler eşliğinde ellerinde kitaplarla hastaneye gelen öğrencileri, Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mahmut Ulubay karşıladı. Öğrenciler poliklinikteki koltuklara oturarak kitap okudular. Minik öğrenciler, hastanede dahi kitap okunabileceğinin mesajını verdiler.

Projeyi yapanlara teşekkür eden Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mahmut Ulubay, "Biz toplum olarak pek fazla okumaya eğilimli bir millet değiliz. Okuma konusu olduğu zaman sıkılırız. Bir roman okuma yerine bir film okumayı tercih ederiz. Ama bir kitabı okumakla bir filmi izlemek arasında çok fark vardır. Kitap okurken beyninizde bir obje oluşturursunuz, o objeyi şekillendirirsiniz, canlandırırsınız bir film gibi oynatırsınız. Filmdeki objeyi ise size sunulan şekilde kabul edersiniz. O yüzden kitap okuma insanın düşünce dünyasını daha fazla geliştirir. O yüzden buraya gelen minik öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.
Öğrenciler hastanede kitap okudu
Öğrenciler hastanede kitap okudu