Ders  zili son kez çalacak
EĞİTİM // 8 Haziran 2017 Perşembe 11:43

Giresun’da 2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte yarın karne alacak olan 70 bin 409 öğrenci yaz tatiline çıkacak.

Ders  zili son kez çalacak
Giresun’da 2016-2017 eğitim öğretim yılı yarın son kez çalacak olan son ders ziliyle birlikte tamamlanacak. Eğitim yılının sona ermesiyle Giresun genelindeki 455 okulda 5 bin 660 öğretmen ve 70 bin 409 öğrenci 3 aylık yaz tatiline çıkacak. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ise 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak.

Yaz tatiline çıkan öğrencilerin bu süreyi sadece tatil olarak değerlendirmemeleri ve yeni eğitim öğretim yılına hazırlık için de zaman ayırmaları gerektiği ifade eden Eğitim Yönetim ve Denetim Uzmanı Çağatay Çiçek

“Öncelikle bir önceki eğitim öğretim yılında görülen derslerin unutulmaması için tekrar yapmak çok önemlidir. Yaz tatili süresinin uzun olması birçok aktiviteyi gerçekleştirebilmeye de fırsat sunuyor. Bu fırsatları değerlendirirken de uzun olan yaz tatilinde tekrar yapılmazsa yeni eğitim öğretim yılına öğrenciler bir çok bilgiyi unutarak başlamış olurlar. Bir öğrencinin yaz tatili günlerini iyi planlaması geleceği için önemli bir yer tutar. Sınavlara hazırlanacak öğrenciler için de bulunmaz bir zaman olan bu sürede ön hazırlık olarak çalışmalara başlanabilir” dedi.

Eğitim Uzmanı Çiçek, velilere de öğrencilerin dönemsel başarısızlıklarından dolayı baskı uygulamamaları gerektiği konusunda uyardı.