Bakliyat yılında dünya ikincisi oldu
EĞİTİM // 6 Mart 2017 Pazartesi 15:15

Ordu’nun Ünye ilçesi Yunus Emre İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Gülseren Sude Tapçı (10), Hong Kong’da düzenlenen 2016 yılı Bakliyat Sanat Yılı Resim Yarışmasında dünya ikincisi oldu.

Bakliyat yılında dünya ikincisi oldu
Ünye Yunus Emre İlkokulu Müdürü Mehmet Kırca yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim Müdürlüğünce bizlere gönderilen 2016 yılı Bakliyat ve Sanat Yılı adına resim yarışmasıyla ilgili olarak bilgi almamızdan sonra ilk olarak okulumuzda bir resim yarışması yaptık, ardından öğrencimizi Gülseren Sude Tapçı’nın resmi kurulda 1. oldu ve direk olarak Hong Kong’a posta yoluyla gönderdik. Gönderirken aslında bu resmi biz gönderirken 1. olarak gönderdik fakat ikinci olduk. Okulumuz kendi branşlarında yapılan yarışmalarda hep dereceye girerdi, şimdi Dünya 2. Liği bizi daha da onurlandırdı” dedi.

Sınıf öğretmeni İlknur Erdem ise yaptığı açıklamada, “İlkokulda daha çok temel eğitim becerileri kazandırmaya çalışıyoruz. Çocukta var olan yetenekleri ortaya çıkarmak ve geliştirmek bir öğretmeni olarak görevimizdir. Öğrencimiz Gülseren Sude Tapçı resim ve diğer alanlarda da başarılı bir öğrencimizdir. Bu yeteneğini ailesiyle de paylaştım ve bu yarışmada da birlikte çalışarak bu başarıyı elde ettik” diye konuştu.

“Hedefim doktor olmak” diyen 4-D sınıf öğrencisi Gülseren Sude Tapçı, “Resim yapmayı seviyorum ama isteğim ileride doktor olmak. Daha çok kişiye hizmet etmek istiyorum. Resim de yapacağım ve ülkeme daha çok başarılar getirmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Bakliyat yılında dünya ikincisi oldu
Bakliyat yılında dünya ikincisi oldu