Bahçeşehirli Öğrenciler Başarı Belgelerini Aldı
EĞİTİM // 19 Ekim 2015 Pazartesi 00:00

Bütün dünyada her yıl milyonlarca kişinin dil seviyelerini ölçmek için katıldığı Cambridge TRINITY DELF ve FIT sınavlarında başarılı olan Bahçeşehir Koleji Bursa Bademli Kampüsü öğrencileri belgelerini aldı.

Bahçeşehirli Öğrenciler Başarı Belgelerini Aldı
Yabancı dil eğitimine büyük önem veren Bahçeşehir Koleji Bursa Bademli Kampüsü, bunun meyvelerini topluyor. Bütün dünyada her yıl milyonlarca kişinin dil seviyelerini ölçmek için katıldığı ve Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanan, ALTE (Association of Language Testers in Europe) tarafından onaylanan ve uluslararası geçerliliği olan Cambridge ESOL Sınavları, (English for Speaker of Other Languages) sınavlarda başarı gösteren Bahçeşehir Koleji Bursa Bademli Kampüsü öğrencileri, belgelerini törenle aldı.

Okul Müdürü Burhan Yazgan, ’’Bahçeşehir Kolejleri olarak öğrencilerimizin yabancı dil eğitimine çok önem vermekteyiz. Çok dilliliğin yaygın olduğu dünyamızda onların İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmeleri için en modern yöntemleri araştırıp kullanıyoruz.

Bir yabancı dilin ne derece iyi öğrenildiğinin anlaşılabilmesi için başvurulacak en güvenilir yöntem uluslararası geçerliliği olan sınavlarla öğrencilerin bilgilerinin sınanmasıdır. Bu konuda en yaygın kullanılan sınavlar, İngiltere’deki Cambridge Üniversite’sinin hazırladığı Cambridge ESOL sınavlarıdır. Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanan, ALTE (Association of Language Testers in Europe) tarafından onaylanan ve uluslararası geçerliliği olan Cambridge ESOL Sınavları, (English for Speaker of Other Languages) okulumuzda her yıl uygulanmaktadır. Bu sınavlarda öğrencilerimizin listening (dinleme), reading and writing (okuma ve yazma) ve speaking (konuşma) becerileri ölçülmektedir. Sınavlar yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Değerlendirmeler Cambridge Üniversitesi tarafından yapılmakta ve sınava giren her öğrenciye bir sertifika verilmektedir. Bu anlayıştan hareketle bizler de Bahçeşehir Kolejleri’nde 2, 3, 4, 5 ve 7. sınıf öğrencilerimizi Starters, Movers, Flyers, KET ve PET sınavlarına yönlendirip uluslararası seviyede dil yeterliliklerini tespit ediyoruz. Cambridge sınavlarına giren 250 öğrencimizi gösterdikleri gayret ve başarıdan dolayı tebrik ediyoruz’’ dedi.
Bahçeşehirli Öğrenciler Başarı Belgelerini Aldı