Cumhuriyetin 96. yılı kutlanıyor
GÜNCEL // 28 Ekim 2019 Pazartesi 23:56
Cumhuriyetin 96. yılı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yıl Kutlama Programı, Vali Osman Kaymak ve protokol üyelerinin Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı.

Tören, Vali Sayın Osman Kaymak, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.

Daha sonra Vali Osman Kaymak, Anıt Şeref Defteri’ni imzalayarak, şeref defterine; “Başkanlığınızdaki Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilan ettiği, milletimizin en büyük eseri Cumhuriyetimizi, 96. yılına ulaştırmanın gururu ve heyecanıyla milletçe huzurunuzdayız. Her satırı kahramanlıklarla dolu çetin mücadelelerin destansı eseri Türkiye Cumhuriyeti’nin, görkemli başarılarıyla övünüyor, emanetinize kararlılıkla sahip çıkıyor ve muasır medeniyetler seviyesini aşmak için azimle ve inançla çalışıyoruz.

Milletimiz bu süreçte bağımsızlığından ödün vermeden, öngördüğünüz büyük hedeflerin ışığında cumhuriyetin temel değerlerini korumaya ve demokratik gelişimini sürdürmeye kararlıdır. Cumhuriyetimize hayat veren ruh, dün olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Tarihe “Demokrasi Destanı” olarak kazınan 15 Temmuz direnişi de bu ruh ve iradenin gözler önüne serilişidir.

Tüm dünyadaki değişimleri şekillendiren Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yılı vesilesiyle başta şahsınız olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor ve hayatta olan gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Ruhunuz şad olsun.’’ yazdı.