Yılbaşı öncesi alkol denetimi
YAŞAM // 27 Aralık 2019 Cuma 23:29
Yılbaşı öncesi alkol denetimi

 

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, alkollü içki denetimi gerçekleştirdi. Yaklaşan yılbaşı nedeniyle İl Tarım ve Orman Müdürümüz Bayram Ay öncülüğünde alkollü içki satış yerlerine yönelik denetim çalışmaları yapıldı.

Titizlikle yapılan kontrollerde işyerlerinin TAPDK belgeleri incelendi. Denetimlerde, alkollü içki numunesi Laboratuvarda kontrol edilmek üzere alındı. Bandrolsüz alkollü içki satın alınmaması ve alınacak alkollü içkilerin TAPDK belgeli iş yerlerinden alınması konusunda çevredeki vatandaşlar bilgilendirildi.

İl Müdürü Ay, denetimlerin ardından yaptığı açıklamada; Samsun ve ilçelerinde 454 adet perakende alkollü içki satış yeri,153 adette açık içki sunumu yapılan işletme bulunmakta olduğunu bildirdi. İl Müdürümüz ayrıca; Yeni yıla girerken vatandaşların sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmasının kendileri için önemli olduğunu belirtirken tüketicilerin olumsuz gördükleri durumlarda Bakanlığımız ALO 174 hattına ihbarda bulunmalarını isteyerek İl ve İlçe Müdürlüklerimizde görevli toplam 177 gıda denetçimizle gıda güvenliği hizmetlerini icra etmekte olduğunu ifade etti.