Temiz Samsun, Temiz Türkiye, Temiz Dünya!
YAŞAM // 14 Eylül 2018 Cuma 14:36

Liv Hospital Samsun 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü dolayısıyla “Çöpleri Topluyoruz” kampanyası başlattı.

Temiz Samsun, Temiz Türkiye, Temiz Dünya!

Liv Hospital Samsun 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü dolayısıyla “Çöpleri Topluyoruz” kampanyası başlattı. 15 Eylül Cumartesi günü saat 15.30’da Yeşilyurt AVM Sahilinden başlayarak sahil hattında çöp toplama etkinliği gerçekleştirecek olan Liv Hospital Samsun çalışanlarına Samsun vatandaşları eşlik edecek.

“Temiz Samsun, Temiz Türkiye, Temiz Dünya” mottosuyla yola çıkan Liv Hospital Samsun’a organizasyonda Büyükşehir Belediyesi, Atakum Belediyesi, Atakum Kaymakamlığı, İlkadım Belediyesi, Tekkeköy Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğü, Suco, Firması, Mimarlar Odası Samsun Şubesi, Çevre Mühendisleri Odası, OMÜ Öğrenci Konseyi, basın mensupları destek verecek ve yapılan etkinliğe katılım sağlayacak. Projeye destek veren Suco Markası, katılımcılara organik su matarası hediye edecek. Liv Hospital Samsun tarafından gönüllü toplayıcılara eldiven, poşet ve şapka dağıtılacak.

Projeye destek veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bu bilinci bir gün değil her gün için vatandaşlarımızda oluşturmalıyız. Çöpümüzü sokağa değil çöp kutusuna atmayı görev, yaşam biçimi olarak benimsemekle çözebiliriz ancak çevre kirliliği problemimizi. Şehrimizde başlatılan Çöp Toplama Etkinliği’ne önder olduğu için Liv Hospital Samsun’a teşekkür ediyorum, son derece yararlı olacak bir proje. Tüm vatandaşlarımızı bu etkinliğe davet ediyorum” dedi.

Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, “Her ailenin çevre temizliğine katkıda bulunması gerekmektedir. Böyle günlerde birlik ve beraberlik içerisinde farkındalık hareketleri başlatmak toplumda bilinç yaratmak ve ses olmak çok önemlidir. Bu organizasyonu sonuna kadar destekliyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Temiz Samsun, Temiz Türkiye, Temiz Dünya!