ADD'li gençler kahvaltıda buluştu
YAŞAM // 30 Aralık 2019 Pazartesi 13:00

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi Gençlik Kolları kahvaltıda bir araya geldi. Çarşambalılar Derneği’nde gerçekleşen kahvaltıya, ADD’den burs alan üniversite ve liseli gençler de katıldı.

ADD'li gençler kahvaltıda buluştu

Kahvaltıda bir konuşma yapan ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, “Derneğimize ve ADD Ailemize hepiniz hoş geldiniz. Bizlerle birlikte olduğunuz için sizlere şahsım ve Yönetim Kurulum adına teşekkür ederim.  Atatürkçü Düşünce Derneği,  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İlke ve Devrimlerini; geleceğin teminatı olan siz gençlere anlatmak, yaymak, günümüz Türkiye’sine uyarlamak üzere kurulmuş kamu yararına bir dernektir. Bu amaç uğrunda hepimiz burada gönüllü olarak bulunan ve mücadele veren bireyleriz. Bizler sizlere eğitim ve öğretiminiz için maddi destek olurken sadece aracıyız. Maddi olarak desteklenen, soran ve sorgulayan bir gençliğin geleceğimiz olduğunun bilincinde olarak sizlerleyiz.

Atatürk İlke ve Devrimlerinin altının oyulduğu, Cumhuriyet kazanımlarının yok edildiği, hukukun üstünlüğünün tek adamın üstünlüğüne geçtiği, İleri demokrasi komedisinin trajedisi durumuna geçtiği bu karanlık günlerde, sizlerin aydınlık yüzleri bizlerin çağdaş ve aydınlık bir Türkiye umudumuzun ışığıdır. Aydınlık ve Çağdaş, Özgürlük ve Barışın hüküm sürdüğü Bir Türkiye’yi sizler tekrar inşa edeceksiniz. Buna olan umudumuz ve inancımız daima tamdır ve bu bizlerin mücadele azmini arttırmaktadır.

Sizlerin en büyük göreviniz eğitiminiz ve dersleriniz. Sizlerin başarısı bizlerin başarısıdır. Hepiniz İyi ki varsınız. Projelerimiz, sizlerin fikirleri, hep beraber çizeceğimiz yol haritamız çok önemlidir. Bu derneğe üye olan bireyler, büyük devrimci Atatürk’ün yolunda gidenler, asla aldanmamış, aldatılamamış, her zaman dimdik onurlu duruşlarından vazgeçmemişlerdir.

Derneğimiz kocaman bir aile ve sizlerde bu ailenin bireylerisiniz. İdeoloji temelinde, sevgi ve saygı içerisinde her zaman yanınızdayız.  Samsun’da birçok projeye beraber imza atabileceğimizi biliyorum. Milli Mücadelenin 100. Yılını coşku içerisinde kutladık. 2020 Yılı hepimiz için adalet, barış ve özgürlük yılı olsun. Atamızın bize bıraktığı en büyük miras olan aklın ve bilimin ışığında; Sağlık, mutluluk ve huzur dolu yeni bir yıl diliyorum .’’ dedi.

Dr. Işık Özkefeli'nin konuşmasının ardından ADD Yönetim Kurulu üyeleri tanıtıldı, gençlik kolları başkanlığı seçimi için çalışma grubu oluşturuldu. Kahvaltı Fotoğraf çekimi ile sona erdi.