Hafta sonu kar geliyor
YAŞAM // 9 Şubat 2021 Salı 14:47
Hafta sonu kar geliyor

9 Şubat 2021 günü 23-24 derecelik hava sıcaklığını gören Samsun'da haftasonu kar yağması bekleniyor.  Ülkenin Kuzey ve Doğu kesimlerinin cumu gecesinden itibaren Sibirya üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girmesi bekleniyor.


CUMARTESİ&PAZAR KAR VAR

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü hava tahmin uzmanları tarafından yapılan bilgilendirmede, “Bugün Samsun'da parçalı bulutlu bir haça olacak. Çarşamba günü çok bulutlu ve kısa süreli sağanak yağış bekliyoruz. Perşembe günü parçalı az bulutlu bir hava var. Cuma gününden itibaren ise yağış beklentimiz var. Cuma günü merkeze yağmur, akşam saatlerinden sonra iç kısımlara karla karışık yağmur ve kar beklentisi var. Cumartesi günü Samsun merkezde kıyı kesimlerde karla karışık yağmur, iç kesimlerde ise kar şeklinde yağış olacak. Pazar gününün tamamında da kar yağışı bekliyoruz” denildi.


SICAKLIK 20 DERECE AZALACAK

Hava sıcaklıklarının hafta sonu oldukça düşeceğinin altını çizen uzmanlar, çarşamba günü 20, perşembe günü 19, cuma günü ise 15 derecelik sıcaklık beklentilerinin olduğunu, cuma gecesiyle birlikte sıcaklıklarda ani düşüşün yaşanacağını bildirdiler. Cumartesi ve Pazar günü hava sıcaklığının en yüksek 4 derece olması bekleniyor.