Gelecek için pedal çevirip fidan diktiler
YAŞAM // 30 Nisan 2018 Pazartesi 12:41

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği ve Pedal 55 Bisiklet Topluluğu üyeleri “Gelecek için bir fidan, bin nefes.” sloganı ile Terme Belediyesi tarafından Ahmetbey Mahallesinde yeni kurulan çocuk parkına 22 adet çam fidanı dikmek için gidiş-dönüş toplam 147 kilometre pedal çevirdi

Gelecek için pedal çevirip fidan diktiler

Çam fidanı dikimi öncesi Terme tarihinde ilk kez kurulan kitap fuarını ziyaret eden Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyeleri daha sonra fidan dikilecek alana geçti.

Terme Belediyesi tarafından desteklenen fidan dikimi etkinliğine Pedal 55 Bisiklet Topluluğu üyeleri de destek verdi. Çam fidanı dikimi sonrası kısa bir açıklama yapan Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği Başkanı Tanju Subaşı: “Çocuklarımız gelecekte iyi bir meslek sahibi olabilirler, birikimlerimizi kullanarak yeterli bir mal varlığına ulaşabilirler, barınacakları iyi bir evde yasabilirler. Ancak, en temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayacak iyi bir çevreye sahip olabilecekler mi? Aslında gözden kaçırdığımız bu soru, gelecekte çocuklarımızın en büyük sorunu olacaktır. Çocuklarımız büyüdüğünde bize hesap sormaya başlayacaklar. 'Neden biz, sizler gibi temiz su, sağlıklı ve lezzetli gıda ve temiz bir hava bulamıyoruz' diye hesap soracaklar. O zaman bizler, 'iyi de senin bir evin var, bir mesleğin var mı?' diyeceğiz. Korkarım bu savunmamızın altında ezileceğiz. Bu nedenlerle gelecek için yapılacak en önemli yatırım ağaç olmalıdır" dedi.

Gelecek için pedal çevirip fidan diktiler