Engelli vatandaşlara gezi
YAŞAM // 15 Eylül 2022 Perşembe 22:42
Engelli vatandaşlara gezi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı engelli vatandaşlar için gezi etkinlikleri düzenliyor. 600 kişinin gruplar halinde katıldığı gezilerin engelli vatandaşların sosyalleşmesi bakımından önemli olduğunu dile getiren Başkan Mustafa Demir, “Evlerinden çıkma fırsatı bulamayan, şehrimizin tarihi ve doğal güzelliklerini görmeyen hatta daha önce Samsun’un şehir merkezine gelmeyen engelli vatandaşlarımız gezilerimiz ile kaliteli zaman geçirme fırsatı buldu” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Yaşlı ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, engelli vatandaşları gruplar halinde kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdiriyor. Taşhan Sosyal Tesislerinde öğle yemeğinin ardından başlayan tur kapsamında Ladik ilçesinin turistik yerlerini gezen vatandaşlar, Ambarköy Açık Hava Müzesi Ve Ladik Gölünü gezdiler.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen “Bu Kampta Hayat Var Projesi” kapsamında yaz ayı boyunca düzenlenen gezilerde; Mavi Işıklar Engelliler Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Kampı Merkezinden hizmet alan tüm engel gruplarından 600 kişi istifade etti.