Canik engelleri kaldırıyor
YAŞAM // 14 Eylül 2018 Cuma 09:41

Canik-Hollanda gönül köprüsü vasıtasıyla daha önce 17 ve 76 olmak üzere toplam 93 akülü engelli aracını ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara dağıtan Canik Belediyesi, şimdi de 255 akülü engelli aracını engellilerle buluşturuyor

Canik engelleri kaldırıyor

Canik Belediyesi ile işbirliği yaparak iki yıl üst üste gönderdikleri akülü engelli araçlarıyla 93 engelli vatandaşı sevindiren Hollanda'da yaşayan hayırsever vatandaşlar Murat Öztürk ve Aydoğan Olgun, anlamlı organizasyonlarına devam ediyor. Proje koordinatörleri Murat Öztürk ve Aydoğan Olgun, Canik Belediyesi ile işbirliğini sürdürerek Hollanda'dan 255 akülü engelli aracını daha engelli vatandaşlara dağıtılmak üzere Canik'e gönderiyor.

Engelli vatandaşların bağımsız hareket edebilmesi ve hayata tutunması için sürdürülen proje kapsamında Hollanda'da yaşayan hayırsever gurbetçilerin katkılarıyla toplanan 255 adet akülü engelli aracı önümüzdeki günlerde tırlarla Canik'e gelecek. Canik-Hollanda gönül köprüsü sonucunda daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da sağlanan araçlar, düzenlenecek törenle ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara dağıtılacak.


CANİK-HOLLANDA KÖPRÜSÜ


Geçen yıl başlayan Hollanda ve Canik arasındaki köprünün bu yıl da artarak devam ettiğine işaret eden Başkan Genç, "Hollanda’da yaşayan gurbetçi kardeşlerimiz Murat Öztürk ve Aydoğan Olgun'un çabası ve bizim katkımızla daha önce 93 akülü engelli aracı dağıtmıştık. Bu sefer tam 255 engelli kardeşimiz inşallah hayatlarını daha kolay idame ettirecekler. Bu manada ben bu projeye katkı sağlayan tüm hayırsever gurbetçilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da bu tür organizasyonlara desteğimiz sürecektir. Bu tür sosyal projelere de her zaman destek veriyoruz ve katkı sağlıyoruz. İnşallah tırlarla akülü engelli araçlarımız bize ulaştığında ihtiyaç sahibi kardeşlerimize dağıtacağız" diye konuştu.