Can dostlara ek alan
YAŞAM // 26 Haziran 2022 Pazar 23:52
Can dostlara ek alan

Pandemi döneminde ziyarete kapatılarak bakım ve rehabilitasyon merkezinin fiziki koşullarını iyileştiren büyükşehir belediyesi, kliniğin donanımını da artırdı. Ortopedik ve özel operasyonlar hazırlanan steril 2 ameliyathanenin yanı sıra tedavisi devam eden kedi ve köpeklerin günlük takibi için hastane odaları oluşturdu. Ayrıca kısırlaştırma sonrası anesteziden çıkma ve iyileşme süreçlerinin hekimlerce takibi için farklı bir bölüm daha meydana getirdi.

Gebe köpeklerin doğum sonrasında yavrularıyla birlikte bakılması için özel bir alan yapma kararı alan Samsun Büyükşehir Belediyesi, ekiplerini merkeze sevk etti. Yer tespitinin ardından sahiplenilecek yavru köpeklerin bakıldığı Sevgi Evi’ne yakın mesafede başlayan çalışmalar, 60 günde tamamlanacak.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Veteriner İşleri Şube Müdürü Savaş Kasap, kedi ve köpeklerin her türlü ihtiyaçlarını özenle karşılayarak, hayvanlara sokaktan daha iyi baktıklarını söyledi. Kasap, “Can dostlarımızla yakından ilgilenerek, sorunlarına çözüm üretiyoruz. 600 köpeğimiz için 15 gözlü yeni bir alan yaptık. Günde iki kez temizliklerini ve sağlık kontrollerini yaparak, gıdalarını veriyoruz. İlçelerimizden kısırlaştırılması veya acil müdahale için getirilen köpeklerimizi kliniğimizde tedaviye alıyoruz. Bir kısmını müşahede altında tutarak, anesteziden çıkma ve iyileşme süreçlerini takip ediyoruz. 10 günlük sürecin ardından tutanakla ilçe belediyesi ekiplerine teslim ederek, doğaya bırakılmalarını sağlayacağız. Hayvanlarımızın yeniden sağlıklarına kavuşabilmesi adına tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bize her konuda destek veren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir olmak üzere tüm amirlerimize teşekkür ederiz” diye konuştu.