Büyükşehir sahip çıktı
YAŞAM // 17 Şubat 2021 Çarşamba 16:42
Büyükşehir sahip çıktı

Soğuk ve karlı günler geçirdiğimiz bu günlerde Samsun Büyükşehir Geçici Barınma Ünitesi'nde misafir edilen vatandaşlar sıcak ve huzurlu bir ortamda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kar yağışı ve soğuk havanın etkili olmasıyla birlikte kimsesiz vatandaşların sokakta kalmaması için çalışmalarını sürdürüyor. Evsiz vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin Huzurevi Bahçesi'nde 8 dönüm arazi üzerine inşa ettirdiği Geçici Barınma Ünitesi'nde misafir ediliyor.7 gün 24 saat hizmet veren 20 yatak kapasiteli merkez mağdur vatandaşlara yuva oldu.

Sokakta kalan vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, polis veya duyarlı vatandaşlardan gelen ihbarlar ışığında tespit edilip Geçici Barınma Ünitesi'ne getirildi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı yılın 12 ayı açık merkezde üç öğün yemek, temizlik ve sağlık hizmetleri de ücretsiz bir şekilde sunuluyor. Hasta olan vatandaşların da yakın hastanelerde tedavi edilmeleri sağlanıyor. 10 Ocak itibariyle hizmet veren Geçici Barınma Ünitesi'nde şu ana kadar 21 kişiye barınma imkânı sunuldu.