Vali ve Başkan'dan Samsunspor'a güzel haber
SPOR // 10 Ocak 2020 Cuma 16:29

Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Erkanat ile Veysel Bilen bugün yeni yılın ilk ziyaretlerini Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’e gerçekleştirdi.

Vali ve Başkan'dan Samsunspor'a güzel haber
Vali Osman Kaymak, Okçuluk tesislerinde Samsunspor Futbol Akademisinin altyapı sahalarının yapılması için tam destek vererek gerekli tüm izinleri verdiğini söyledi. Önümüzdeki hafta Samsunspor kulübünün de tesislere girip çalışmalara başlayacağı belirtildi. Ayrıca ziyarete katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu’nun onayı ile 19 Mayıs Stadyumu’nun hibrit çim çalışmalarına resmi olarak 13 Ocak Pazartesi günü başlanmasına karar verildi.
Valilik ziyaretinin ardından Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Erkanat ile Veysel Bilen, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i makamında ziyaret etti. Bu ziyarette çok olumlu görüşmeler gerçekleşti ve önemli kararlar alındı.
Buna göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Batıpark alanındaki Okçuluk tesislerinin yanında bulunan 3 futbol sahalık kullanım alanının Samsunspor Kulübü Derneği’ne tahsis edilmesine karar verdi. Bu 3 sahanın yapımı da Okçuluk tesisleri ile eş zamanlı olarak başlayacak. Bu sahaların yapım aşamasında Büyükşehir Belediyesi tüm ekipman ve lojistik desteğini vereceğine dair taahhütte bulundu. Böylece Samsunspor Futbol Akademisinin geleceği teminat altına alınmış oldu.
Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kirazlık mevkisinde bulunan dolgu tesisini de belediye meclisinden kararını geçirerek Samsunspor Kulübü Derneği’ne tahsis etme sözü verdi. Buradaki tesisin master planı Büyükşehir Belediyesi ile beraber hazırlanıp Büyükşehir Belediyesinin kontrolünde ve desteğinde Samsunspor Futbol Akademisinin modern tesislere kavuşması hedefi gerçekleştirilecek.
Vali ve Başkan'dan Samsunspor'a güzel haber