Tarihe damga vurma zamanı!
SPOR // 12 Mart 2020 Perşembe 22:31

Samsunspor Teknik Direktörü kalan maçlardan üç puan alarak bir devre boyunca tüm maçları kazanmış bir takım ortaya çıkarmak istediklerini söyledi.

Tarihe damga vurma zamanı!
SamsunsporTeknikDirektörü Ertuğrul Sağlam, haftalık basın toplantısında ligdekison durumu değerlendirdi. Son 3 maçtan 9 puan çıkarttıklarını belirten Ertuğrul Sağlam, “Son 3 karşılaşma bizim açımızdan farklı bir önem arz ediyordu. Çünkü GMG Kırklarelispor deplasmanı, kendi sahamızda oynadığımız İnegölspor maçı ve yine deplasmanda oynadığımız Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş. maçları. Rakibimiz olan Manisa Futbol Kulübü’nün bu 3 maçlık periyoda baktığımız zaman düşüşe başladığı karşılaşmalardı. Muhtemelen onların da bizim oynadığımız bu maçlardan da beklentisi vardı. Rakibimiz bu 3 maçtan 7 puan kaybetmişti. Bizim bu 3 karşılaşmadan 9 puanla ayrılmamız bir taraftan şampiyonluk yolunda bu hedefimize çok sağlam adımlarla ilerlememizi sağlarken, diğer taraftan da rakiplerimizin de şampiyonlukla alakalı beklentilerini aşağıya indirmiş, moral ve motivasyonlarını etkilemiş çok ciddi 3 karşılaşma olarak karşımıza çıkıyor. O yüzden ben bu 3 maçı kayıpsız geçen oyuncularımızı, GMG Kırklarelispor, İnegölspor ve Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş. maçında bizi desteklemeye gelen taraftarlarımıza ayrı bir teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tüm maçları kazanarak Türk futbol tarihine damga vurmak istediklerini ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş. maçının sonrasında bir güzellik daha ortaya çıktı. O da 10 maçlık Samsunspor tarihindeki üst üste kazanma rekorunun kırılmış olmasıydı. Buda bizim için çok önem arz eden bir noktaydı. Bizim için en önemli motivasyon unsuru karşımızda bütün taraftarların, camianın ve Samsunspor’u seven beklentisi olan şampiyonluk duruyor. Önümüzde 10 puanlık bir avantaj var. Fakat daha iyi olmak, daha üste koyarak mücadele ortaya koymak, herhangi bir bu avantajların bizim motivasyonumuzun düşürmesine engel olmak için farklı unsurları da bizim devreye sokmamız gerekiyor demiştik. Bir tanesini elde ettik. Şimdi 13 maçlık bir Türkiye rekoru var. İnşallah öncelikle kendi taraftarımızın önünde oynayacağımız Zonguldak Kömürspor maçını kayıpsız geçip, daha sonra bütün maçlarımızı kazanarak hem şampiyonluğu elde etmek hem de devre boyunca bütün maçlarını kazanan birtakım olarak futbol tarihine bir şekilde damga vurmak hedefimiz olacaktır. Bunları ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Futbolcularımızda taraftarlarımızın ve camiamızın beklentilerinin farkında olarak sorumluluğun bilincinde olarak hareket ediyorlar ve sahaya çıkıp ellerinden geleni ortaya koyuyor. Maçları kazanarak hem bizleri hem taraftarı hem de camiayı mutlu ediyorlar” şeklinde konuştu.

Hafta sonu oynayacakları Zonguldak Kömürspor maçı hakkında değerlendirmede bulunan Ertuğrul Sağlam, “Bu hafta sonu iyi bir takımla oynayacağız. Zonguldak bizim memleketimiz. Ben Zonguldak Ereğli’de doğup büyüdüm. Bizim için memleket takımına karşı oynamak farklı duyguları da beraberinde getiriyor. Fakat ortada bir gerçek var. Tüm takımlara saygımız var. Ona göre mücadelemizi veriyoruz ama bir gerçek var ki o da Samsunspor’un başarı. Bu hafta inşallah Zonguldak Kömürspor karşılaşmasına bu motivasyonla çıkıp güzel bir maç oynayarak bu maçı da kazanıp bir engeli daha kayıpsız aşmak istiyoruz” dedi.

Sakat ve cezalı oyuncular hakkında bilgi veren Ertuğrul Sağlam, “Cezalı oyuncumuz yok. Sakat oyuncumuz da yok. Muhsin Yıldırım’ın takımla birlikte antrenmanlara başlamasından sonra şuanda sağlık odasında herhangi bir futbolcuyu orada bırakmayacağız. Antrenmanda takımın kenarında koşan bir oyuncu görmeyeceğiz. Bu da bizim adımıza bir taraftan mutluluk verirken, diğer taraftan da tatlı sıkıntıları beraberinde getiriyor. Maalesef bazı oyuncularımızı 11’de oynatıp, bazılarını hak ettiği halde yedek bırakmak zorunda kalıyoruz. Bazılarını kadroya alıp, bazı arkadaşlarımızı kadro dışında bırakmak zorunda kalıyoruz. Bunu da üzülerek yapıyoruz. Maalesef bu da bir kural. Diğer sıkıntıdan bu çok daha tatlı bir sıkıntı. Ortada güzel bir forma rekabeti var. Dolayısıyla oyuncularımızın antrenmanlardaki tempolarına, durumlarına, rakibimizin durumuna göre de o gün bize en fazla katkıyı kim sağlayacaksa da o oyuncuya formayı veriyoruz. Bugüne kadar da bütün forma verdiğimiz arkadaşlarda ellerinden geldiği kadar katkı sağlamaya çalıştılar. Bu hafta da öyle olacak. Bazı arkadaşlarımızdan da oyunun ilerleyen dakikalarında destek almaya çalışacağız. Onlarda oyuna girecekler ellerinden geleni yapacaklar. Bazı arkadaşlarımızda soyunma odasında kalacak ama onlarda diğer arkadaşlarına maçla alakalı moral verecekler. Zaten iyi ve karakterli grupların yapması gereken de bu” diye konuştu.